Lucyna Kobierzycka nie żyje. Najsłynniejsza w Polsce agentka gwiazd i założycielka agencji aktorskiej L-Gwiazdy zmarła w nocy z 27 na 28 września. Śmierć Kobierzyckiej zaskoczyła wszystkich, bo tylko najbliżsi wiedzieli, że zmagała się z ciężką chorobą. O tym, że Lucyna Kobierzycka zmarła, poinformowali krytyk filmowy Łukasz Maciejewski oraz fanpage agencji L-Gwiazdy. Kim była Kobierzycka? Agentką wielu polskich aktorów i aktorek, która od ponad 20 lat prowadziła swoją agencję, dzięki czemu była jedną z najbardziej znanych agentek aktorskich w branży. Kobierzycka reprezentowała takie gwiazdy świata filmu, jak Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Karolina Gruszka, Małgorzata Foremniak czy Tomasz Kot oraz wiele, wiele innych. Aktorzy, z którymi Kobierzycka się przyjaźniła, a także jej współpracownicy oraz przyjaciele z bólem przyjęli wiadomość o jej śmierci. Na Facebooku pojawiło się oficjalne oświadczenie, którego treść przeczytacie PONIŻEJ.

Lucyna Kobierzycka nie żyje

Na fanpage'u agencji L-Gwiazdy, którą w 1995 roku założyła Lucyna Kobierzycka, pojawił się post informujący o śmierci agentki gwiazd:

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że dzisiejszej nocy odeszła od nas Lucyna Kobierzycka – wspaniała kobieta, niezwykle dzielny człowiek. Była naszą inspiracją i źródłem siły jako matka, babcia, niezastąpiona agentka czy po prostu – Przyjaciółka. Jesteśmy jej wdzięczni za każdy dzień, za każdą wspólnie przeżytą chwilę oraz za te dni, gdy odważnie zmagała się z chorobą, o której zgodnie z Jej wolą wiedzieli nieliczni.

Walka do końca była jej znakiem rozpoznawczym. Lucyna nigdy nie uznawała półśrodków, nigdy się nie poddawała. Doskonale wie o tym jej rodzina, przyjaciele, aktorzy których reprezentowała. Tak było i tym razem. Każdy kolejny dzień był jej wygraną, a naszą radością. Tym wszystkim, którzy byli z nami w tych trudnych dniach – serdecznie dziękujemy w imieniu Lucy oraz własnym.

Żegnamy jedną z najważniejszych osób w życiu i ogromną część naszej codzienności. Dlatego też w imieniu Rodziny oraz samej Lucyny serdecznie prosimy o chwilę ciszy…
Rodzina i Przyjaciele
 

Kim była Lucyna Kobierzycka?

Lucyna Kobierzycka założyła swoją agencję aktorską L-Gwiazdy w 1995 roku. Pod jej okiem rozwijali się najwybitniejsi polscy aktorzy, m.in. Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Ewa Błaszczyk, Tomasz Kot, Krzysztof Globisz, Kinga Preis, Karolina Gruszka, Adam Ferency, Maria Maj, Marcin Bosak, Dominika Kluźniak i Wojciech Mecwaldowski. Lucyna Kobierzycka pozostawiła córkę Magdalenę i wnuka.