Lukas Podolski dołączył do ekipy niemieckiego "Mam talent!". Urodzony w Gliwicach 36-latek, który wraz z reprezentacją Niemiec zdobył w 2014 oku tytuł mistrza świata w piłce nożnej, zasiądzie w jury 15. edycji popularnego talent show.

Lukas Podolski w niemieckim "Mam talent!"

Co ciekawe, emerytowany piłkarz zastąpi na tym stanowisku samego Dietera Bohlena, czyli współzałożyciela duetu Modern Talking. Warto dodać, że autor przeboju "You're My Heart, You're My Soul" pełnił tę funkcję począwszy od pierwszego sezonu programu.

Dyrekcja stacji RTL, która emituje "Das Supertalent" nieprzerwanie od 2007 roku, nie kryje swojego zadowolenia z rozpoczęcia współpracy z gwiazdą futbolu.

Podolski to jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich piłkarzy i jest popularny wśród widzów w każdym wieku. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że znalazł swój nowy dom w naszej stacji. Witaj w RTL drogi Lukasie! - powiedział dyrektor zarządzający RTL, Henning Tewes.

Z kolei sam Poldi, jak pieszczotliwie nazywają napastnika kibice, przyznaje, że jako juror z pewnością będzie zwracał szczególną uwagę na najmłodszych uczestników programu.

Kiedyś oglądałem takie programy razem z całą rodziną, a teraz będę mógł zasiąść w jury. Jestem osobą, która lubi przebywać z dziećmi, więc pewnie będą miały u mnie taryfę ulgową. Sam mam dwie pociechy i zawsze poprawiają mi humor - wyznał.

Lukas Podolski jednak nie zagra w Górniku Zabrze?

Lukas Podolski w czerwcu odszedł z tureckiego Antalyasporu, w którego barwach występował od stycznia 2020 roku. Wiele osób liczyło na to, że tym samym piłkarz polskiego pochodzenia w końcu trafi do Górnika Zabrze. Nie jest tajemnicą, że pochodzący ze Śląska zawodnik jest wiernym kibicem tego klubu i od dawna zapowiadał, że to właśnie tam chciałby zakończyć swoją sportową karierę.

ZOBACZ TEŻ: "Mam talent!": wiemy, kto zastąpi Szymona Hołownię w roli prowadzącego. To znany dziennikarz i komik