Łukasz Jakóbiak wyznał publicznie, że jest gejem. Popularny twórca internetowy zdecydował się zrobić coming out w najnowszym wywiadzie ze swojej autorskiej serii "20m2 Łukasza". Rozmowę z youtuberem, który po raz pierwszy zasiadł po drugiej stronie kamery, przeprowadził Cyprian Majcher, autor podcastu Elite Mentality.

To, czy ja sypiam z kobietami czy z mężczyznami, to co wybrała moja dusza, to też nie powinno nikogo obchodzić, ale rzeczywiście nigdy nie mówiłem o tym, że jestem gejem - powiedział.

Łukasz Jakóbiak o byciu gejem

Jakóbiak wyznał, że już kilka razy był o krok od opublikowania w sieci filmiku, w którym opowiada o swojej orientacji seksualnej. Za każdym razem jednak znajdował sobie wymówkę, aby ostatecznie zrezygnować z zamieszczenia go na swoim kanale.

- To niesamowite, bo nagrałem już ze trzy razy materiał i chciałem go wyemitować - zdradził.

Autor internetowego talk-show przyznaje, że homoseksualizm nigdy nie stanowił w jego rodzinie tematu tabu. Sam jednak przez lata bał się poruszać tę kwestię publicznie.

- Mam pełną akceptację od samego początku od swojej rodziny, czyli od kiedy wiedzą. Natomiast otaczałem się światem, w którym czytałem, że homoseksualizm jest czym złym, więc pozwoliłem sobie to ukryć, schować w najgłębsze zakamarki. Teraz już wiem, że moja dusza wybrała tak, jak wybrała. To nie jest wybór mojej głowy. To jest wybór mojego serca, mojej duszy. Natomiast ja cię cieszę z tego wyboru - wyznał.

Łukasz Jakóbiak o wizualizacji z Ellen DeGeneres

Podczas trwającej ponad godzinę rozmowy Jakóbiak poruszył także temat kontrowersyjnej wizualizacji wizyty w programie Ellen DeGeneres, przez którą kilka lat temu zraził do siebie tysiące internautów. Youtuber wyznał, że już chwilę po opublikowaniu pamiętnego materiału zdał sobie sprawę z tego, że popełnił błąd.

- 1 marca wcisnąłem enter. To była tak naprawdę sekunda, która zmieniła moje życie. Sądzę, że już parę minut później wiedziałem, że źle zrobiłem. Natomiast wychodzę z założenia, że gdy robimy coś w danym momencie, to robimy to najlepiej jak potrafimy, więc wtedy zrobiłem tak, jak czułem. Parę minut później zorientowałem się, co się wydarzyło. Było już za późno, bo to bardzo szeroko poszło. Ja w moment się zagubiłem w tym, co się wydarzyło, a wydarzyło się tornado - opowiedział.

Cały wywiad z Łukaszem Jakóbiakiem można obejrzeć w całości poniżej.

ZOBACZ TEŻ: Michał Cessanis i Paweł Rabiej na zdjęciu z sesji ślubnej. Mają ważny apel