Łukasz Jemioł to znany polski projektant, który dał się poznać widzom dzięki udziałowi w programie Azja Express. W 2007 roku założył własną markę, którą sygnuje własnym nazwiskiem. Jego ubrania uwielbiają nosić polskie gwiazdy – Małgorzata Socha, Filip Bobekczy Małgorzata Rozenek. Kto jeszcze?

Łukasz Jemioł od samego początku wiedział, kim chciał być. Ukończył studia na kierunku druk i ubiór, a chwilę później miał własną markę Lukasz Jemiol Label. Jego kolekcje charakteryzuje prosty i niewymuszony, minimalistyczny styl. Na co dzień projektant ubiera znane polskie gwiazdy.

Łukasz Jemioł na kilka miesięcy zrobił sobie przerwie od projektowania i wziął udział w programie Azja Express. U boku Hanny Lis podejmował kolejne zadania. Mimo że Łukasz Jemioł i Hanna Lis zajęli ostatecznie 6. miejsce, to widzowie zapamiętali ich jako zaradnych i jednych z sympatyczniejszych uczestników programu.

Po powrocie z Azja Expreess Łukasz Jemioł stworzył nową kolekcję – są nią koszulki z haftowanymi zwierzętami. Sowy, renifery, ciastka - wszystko w klimacie świąt. Z okazji Mikołajek oraz Bożego Narodzenia projektant Łukasz Jemioł wprowadza limitowaną serię bluz i T-shirtów z symbolicznymi, świątecznymi haftami. Kolekcja Łukasz Jemioł Xmas oparta jest na modelach bluz i T-shirtów z linii Basic. Dedykowana jest kobietom oraz mężczyznom, którzy w modny i zabawny sposób pragną wyrazić celebrowanie świąt, a także sprawić efektowny prezent najbliższym.

Wszystkie zaprojektowane bajkowo, z przymrużeniem oka, natomiast ich symbolika jest uniwersalna. Sowa to alegoria mądrości i magii, opiekunka która weźmie pod swoje skrzydła. Renifer wyraża pracowitość oraz zaangażowanie, przynosi szczęście i wiele sukcesów, a ciastko z piernika – obfitość i dostatek, a także dużo miłości i słodyczy. Myślę, że każdy może się z nimi utożsamić, a także dając je w prezencie w symboliczny sposób złożyć życzenia swoim bliskim” – mówi Łukasz Jemioł.

Nic dziwnego, że szybko zyskały popularność wśród gwiazd. Koszulkami Łukasza Jemioła pochwaliły się już Małorzata Socha, Filip Bobek, Małgorzata Rozenek czy Agnieszka Szulim. Po raz pierwszy swoje wspólne zdjęcie w pełnej okazałości pokazali również Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach.

Zobaczcie w naszej galerii, kto ma świąteczny T-shirt Łukasza Jemioła!