Łukasz Simlat jest bez wątpienia jednym z najlepszych polskich aktorów. Aktualnie można go oglądać w filmie "Boże Ciało", który jest polskim kandydatem do Oscara. Simlat za swoje role był wielokrotnie nagradzany. Dwukrotnie zdobył Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - w 2017 roku za rolę w filmie "Amok" oraz w 2016 za rolę w "Zjednoczonych stanach miłości". Jednak, choć Simlat gra dużo i często, szerszej publiczności stał się znany dopiero teraz - dzięki grze w świetnie przyjętym przez widzów i krytyków komediodramacie "(Nie)znajomi". 29 października aktor zasiądzie na kanapie w programie Kuby Wojewódzkiego. Sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Łukasz Simlat - wiek, wzrost zawód

Aktor urodził się 11 grudnia 1977 w Sosnowcu, ma 42 lata.W roku 2000 Simlat ukończył studia w Akademii Teatralnej w Warszawie (bez dyplomu). Od grudnia 2007 jest etatowym aktorem warszawskiego Teatru Powszechnego. Pierwszym filmem, w jakim wystąpił, była "Sfora: Bez litości" (2002). Wystąpił również w epizodach w innych komercyjnych filmach, ale najciekawsze i najbardziej chwalone role grał w kinie niezależnym. Simlata mogliśmy oglądać m.in. w takich produkcjach: "Matka Teresa od kotów", "Wymyk", "W imię...", "Zjednoczone stany miłości", "Amok" czy ostatnio - "Boże Ciało".

Łukasz Simlat - ojciec, żona, dzieci, rodzina

Łukasz Simlat bardzo dba o swoją prywatność. W wywiadach skupia się zwykle na swojej pracy, mówi o aktorstwie, obecnych i przyszłych projektach. Jedyne, co wiadomo na temat jego rodziny, to fakt, że wychowywał się bez ojca (nigdy go nie poznał) i juz jako chłopiec czuł się w pełni odpowiedzialny za matkę:

Nie znam swojego ojca i myślę, ze świadomość, że (matka - przyp. red.) musi mnie sama wychować, wiązała się u niej z dużym lękiem - mówił w "Elle Man". - Jako 10-latek naprawiałem matce malucha. Gdy byłem w wieku podstawówkowym, wiele spraw na mnie spadło. Nie robiłem tego z musu, po prostu chciałem. Jak się jest jedynym facetem w domu, to czasem trzeba ogarniać sytuację w wieku do tego nieadekwatnym.

Nigdy, w żadnej rozmowie Simlat nie zająknął się jednak nawet na temat swojego życia osobistego. Również na Instagramie - @lukaszsimlatofficial - aktor pokazuje wyłącznie zdjęcia z planu filmowego. Dziś aktor będzie gościem Kuby Wojewódzkiego. Towarzyszyć mu będzie Robert Górski. Odcinek już o 22:30 w TVN.