Łukasz Szumowski ma koronawirusa. Jak donosi "Onet", były Minister Zdrowia i kilku członków jego rodziny otrzymało pozytywny wynik na COVID-19. Źródło serwisu zaprzecza, jakoby Szumowski zaraził się na wakacjach w Hiszpanii, na które udał się w dobie pandemii. Przypomnijmy, że jego wyjazd był szeroko komentowany w mediach nie tylko dlatego, że miał miejsce zaraz po dymisji ministra, ale również z uwagi na fakt, iż Hiszpania jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych przez koronawirusa. Po powrocie z urlopu polityk miął wykonać testy, które nie wykazały obecności wirusa.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa

Łukasz Szumowski zaraził się koronawirusem w Polsce. Dziennikarze poprosili o komentarz w sprawie rzecznika Ministerstwa Zdrowia: - Łukasz Szumowski jest osobą prywatną, proszę kierować do niego pytania - usłyszeli od Wojciecha Andrusiewicza.

W Polsce odnotowuje się obecnie niezwykle wysokie ilości zakażeń koronawirusem. Dziś podano informację o 1306 zakażonych osobach i 15, które zmarły na COVID-19. W ubiegły piątek zaś padł rekord od początku pandemii - wirusa wykryto u 1587 osób.