Edyta Górniak kilka dni temu wzbudziła dużo kontrowersji swoim wywiadem, którego udzieliła portalowi wrealu24.pl. Podczas rozmowy piosenkarka odniosła się do obecnie panującej sytuacji na świecie. Zdaniem 47-latki wybuch epidemii koronawirusa nie jest przypadkiem, a obostrzenia wprowadzane przez rząd prowadzą do kontrolowania ludzi. Głośnym echem odbiła się także wypowiedź Górniak odnośnie szczepionek przeciwko SARS-CoV-2, których jeszcze nawet nie wynaleziono.  

Dopóki żyję, nie dam się zaszczepić. Jeśli to będzie przymusowe, to przysięgam, jak tutaj stoję, że wolę odejść z tego świata niż dać komukolwiek wstrzyknąć w mój organizm cokolwiek, czego ja nie znam i nie posiadam wiedzy, żeby pójść do laboratorium i analitycznie sprawdzić, co zostaje wprowadzone do mojej krwi. Ponieważ nie posiadam takiej wiedzy i nie mam możliwości weryfikacji, to ja nie pozwolę mojemu dziecku się zaszczepić i sama się nie zaszczepię. Jeśli to będzie oznaczało zagładę dla nas, to trudno - oznajmiła Edyta Górniak, która skrytykowała także obowiązek noszenia maseczek ochronnych. 

Łukasz Szumowski skomentował słowa Edyty Górniak o szczepionkach

Do dość kontrowersyjnych słów Edyty Górniak, która dołączyła do grona "antyszczepionkowców", odniósł się Łukasz Szumowski. Minister zdrowia uznał wypowiedź piosenkarki za "co najmniej niefortunną". Podczas rozmowy z Radiem ZET polityk dodał również, że gdyby spotkał artystkę, to przekonywałby ją do zmiany zdania na temat szczepień.

- Ja rozumiem, że pani Edyta sprawdza na przykład, z czego są zrobione pastylki, antybiotyk, jak łyka. Szczepionka to jedna z form leku. Tak samo, jak jako ludzie nie wiemy i nie jesteśmy w stanie sprawdzić pastylki, tak nie jesteśmy w stanie sprawdzić szczepionki. Po to jest Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, gdzie wszystkie badania są składane, sprawdzane jest, jak te leki były przygotowywane, jaki jest skład substancji, od tego są eksperci - tłumaczył Łukasz Szumowski.

Według najnowszych danych w Polsce potwierdzono już ponad 17 tys. przypadków zakażeń na COVID-19. Natomiast w wyniku koronawirusa w naszym kraju zmarło 847 osób.

Zgadzacie się z szefem resortu zdrowia? 

ZOBACZ TAKŻE: Baron wyjaśnia, co z Blanką Lipińska sądzą o koronawirusie: "Gdy jesteś zdrowy, noszenie maseczki jest bez sensu"