Łukasz Zagrobelny jest obecny na polskiej estradzie od wielu lat, ale ostatnio przypomniał o sobie milionom widzów Polsatu biorąc udział w 12. edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Wcielił się tam fenomenalnie m.in. w Tinę Turner i Krzysztofa Krawczyka. Nie wszyscy wiedzą, że wokalista nie tylko przez lata wspierał wokalnie największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, ale także sam odnosił spore sukcesy w karierze solowej. Ile ma lat? Co wiadomo na temat jego życia osobistego? Garść najważniejszych informacji na temat tego przystojnego i utalentowanego artysty znajdziecie poniżej.

Łukasz Zagrobelny - wykształcenie, kariera

Łukasz Zagrobelny uczęszczał do Technikum Ekonomicznego o profilu eksploatacja pocztowa. Ukończył też szkołę muzyczną pierwszego i drugiego stopnia w klasie akordeonu. Studiował na wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra sztuki jako dyrygent chóralny. Gdy miał 22 lata odkryła go Elżbieta Zapendowska. Karierę muzyczną zaczynał w chórkach Natalii Kukulskiej. Występował także z Marylą Rodowicz i Ryszardem Rynkowskim.

Od 2000 roku Łukasz Zagrobelny występuje na deskach Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. W 2004 roku wziął udział w drugiej edycji programu "Idol". Następnie śpiewał z zespołem Offside, z którym nagrał płytę "Moja obsesja". Pierwszy solowy album Łukasza Zagrobelnego ukazał się w 2007 roku. Znalazły się na nim takie hity, jak "Nieprawda" i "Życie na czekanie". W 2008 roku wydał duet z Eweliną Flintą pt. "Nie kłam, że kochasz mnie", który stał się dużym przebojem. W tym samym roku wystąpił w siódmej edycji programu "Taniec z gwiazdami" w TVN. Jego ostatni album - "Symfonicznie" - ukazał się w 2013 roku.

Łukasz Zagrobelny - prywatnie

Łukasz Zagrobelny urodził się 1 lipca 1975 roku we Wrocławiu. O życiu osobistym wokalisty nie wiadomo zbyt wiele. Artysta nie opowiada publicznie o swoim życiu uczuciowym ani związkach. Na profilu Łukasza Zagrobelnego na Instagramie (@lukasz_zagrobelny) można jednak znaleźć sporo jego zdjęć z mamą, z dziećmi jego rodzeństwa oraz ukochanym psem, Kafarem.

Zobacz stare i nowe zdjęcia Łukasza Zagrobelnego w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Emilia Komarnicka-Klynstra jako Billie Eilish [WIDEO, FOTO]