Lupita Nyong'o, zdobywczyni Oscara za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową w głośnym filmie Zniewolony. 12 Years a Slave, uchodzi na jedną z najlepiej ubranych aktorek w Hollywood. Nyong'o opinię taką zyskała dzięki swoim nienagannym, ale i odważnym stylizacjom. Wystarczy przypomnieć choćby jej błękitną, powłóczystą suknię od Prady, kiedy to odbierała upragnionego Oscara, oraz białą suknię z tysięcy pereł od Calvina Klein, w której rok później wręczała statuetkę swojej następczyni.

Nic dziwnego, że aktorka została umieszczona na liście najlepiej ubranych gwiazd 2014 roku przez magazyn Vanity Fair.

Zobacz też: Najlepiej ubrane gwiazdy według Vanity Fair. Kto w tym roku znalazł się w zestawieniu?

Tym razem Lupita Nyong'o pojawiła się na 41. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie miała miejsce premiera jej filmu Queen of Katwe. To opowieść o młodej dziewczynie z biednej prowincji w Ugandzie, która za wszelką cenę pragnie zostać mistrzynią świata w szachach. Trailer filmu obejrzycie poniżej: 

33-letnia aktorka przybyła na galę w stroju odnoszącym się do jej kenijskich korzeni. Lupita postawiła tym razem na żółtą suknię z kwiatowym haftem, nawiązującym do afrykańskich kwiatów od Caroliny Herrery. Za dodatki posłużyły jej chabrowy, wysoko upięty turban oraz niezwykle kosztowna biżuteria.

Lupita Nyong'o miała na sobie kolczyki i pierścionki od kultowej marki Tiffany warte istną fortunę! Jej kolczyki wykonano z tanzanitu i brylantów. Do pary Lupita dobrała pierścionek z szafirem i diamentami oraz sygnet z 8-karatowym żółtym brylantem. Wszystko to o łącznej wartości 625 tysięcy dolarów!

W dniu premiery swojego filmu najbardziej znana Kenijka pozowała na czerwonym dywanie w Toronto ze swoim partnerem z planu, Davidem Oyelowo, pozostałymi aktorami oraz reżyserką Mirą Nair. Na pozostałe dni festiwalu gwiazda również wybierała kreacje nawiązujące do kultury i mody afrykańskiej. Ich ceny również szły w tysiące dolarów. A wszystko to w oczywiście w celach promocyjnych. To się nazywa szacunek dla swoich korzeni!