O tej współpracy mówią dzisiaj wszyscy! Dom mody Louis Vuitton, który w ciągu ostatnich lat wzmocnił swoje relacje ze światem sztuki, dzięki współpracy z najbardziej wpływowymi artystami naszych czasów (m.in. Murakamim, czy Richardem Princem) ogłosił, że tym razem łączy siły z kontrowersyjnym amerykańskim twórcą! Kojarzycie słynną rzeźbę "Balloon Dog", przedstawiającą balonowego pudla? Jej autor - Jeff Koons, przeniósł reprodukcje najsłynniejszych obrazów świata, na torebki i akcesoria z metką Louis Vuitton!

Jeff Koons to obecnie najbardziej wzięty amerykański artysta. Ma tylu samo zwolenników swojej sztuki, co jej przeciwników - jedni kochają jego projekty, a inni uznają je za zwykły kicz. Obecny właściciel rzeźby jego autorstwa - pomarańczowego balonowego psa, zapłacił za nią na aukcji 58 milionów dolarów (!). Od wielu lat, artysta zajmuje się cyklem "Gazing Ball", czyli wielkoformatowymi reprodukcjami dzieł mistrzów malarstwa i właśnie ten motyw wykorzystał we współpracy z francuskim domem mody. Na klasyczne modele torebek LV nadrukował takie obrazy, jak: "Mona Lisa" Leonarda da Vinci, "Wenus, Mars i Kupidyn" Rubensa, czy "Pole pszenicy z cyprysami" Van Gogha.  Artysta sięgnął po kultowy Monogram Louis Vuitton, zmieniając LV na swoje inicjały - JK. Nigdy dotąd nie wyrażono zgody na tak radykalną ingerencję w legendarny znak firmowy marki. Czyżby wielkie nazwisko i prestiż Koonsa zrobiły swoje?

Do sieci wypuszczono już zdjęcia oraz wideo promujące współpracę marki z Koonsem, a z torebkami pokazały m.in. blogerka modowa - Chiara Ferragni, oraz supermodelka Natalia Vodianova. Pierwsze modele torebek i akcesoriów mają pojawić się w butikach 28 kwietnia.

Zobaczcie w naszej GALERII, jak wyglądają efekty tej współpracy!