Jubileusz "M jak Miłość" w "Gali". Serial kończy 18 lat, a jego gwiazdy świętują ten wyjątkowy jubileusz we wspólnym wywiadzie i sesji dla magazynu "Gala". Katarzyna Cichopek, Marcin Mroczek, Barbara Kurdej-Szatan, Anna Mucha i Mikołaj Roznerski opowiedzieli nam, jak zaczęła się ich przygoda z "M jak Miłość", jak tworzyły się między nimi relacje i jak oni sami zmieniali się przez kolejne lata pracy na planie serialu. Mucha, która występuje w "M jak Miłość" z przerwami od 2003 roku, mówi, że jako pierwsza wsparcie i przyjaźń okazała jej Cichopek. Ta z kolei, grająca w serialu od pierwszego odcinka Kingę Zduńską, do dziś, wspomina, że gdy przyszła na casting do serialu, była w klasie maturalnej. W kolejce zobaczyła wiele dziewcząt z agencji modelek i bała się, że reżyser uzna ją za "zbyt grubą" do roli. Tymczasem to właśnie Cichopek wygrała casting, a Polacy pokochali ją za naturalność i bezpretensjonalny urok. Basia Kurdej-Szatan dołączyła do obsady "M jak Miłość" w 2014 roku, gdy pozycja serialu była już ugruntowana, a jego ekipa cieszyła się wielką sławą. Musiałam dotrzeć się z kolegami, którzy pracowali razem już od dawna - opowiada w "Gali". - Pamiętam, jak makijażystka  Jola powiedziała mi, że za 15 lat będę dalej siedzieć na jej krześle charakteryzatorskim. Zarzekałam się, że nie. A proszę, jestem „Emce” wierna już od pięciu lat.Wywiadu naszemu magazynowi udzielili także Marcin Mroczek, czyli serialowy Piotr Zduński (gra w "M jak Miłość" od początku) oraz Mikołaj Roznerski (występuje w serialu prawie od sześciu lat). Nowa "Gala" z gwiazdami serialu "M jak Miłość" już od poniedziałku, 24 września w sprzedaży. Ale pierwsze zdjęcia z sesji zobaczysz już teraz w naszej GALERII, a najciekawsze cytaty przeczytasz PONIŻEJ.

Gwiazdy "M jak Miłość" w "Gali" z okazji 18-lecia serialu

Anna Mucha:

Są dziewczyny na jeden odcinek,  a są takie na cały serial. Ja należę do tej drugiej kategorii

Nie mam kompleksów. Niezależnie  od tego,  czy gram Madzię, czy białego misia na Krupówkach, daję z siebie wszystko.

Katarzyna Cichopek:

Jako nastolatka należałam do Ogniska Teatralnego przy Teatrze Ochoty u Jana i Haliny Machulskich. Dzięki nim trafiłam na plan pierwszego serialu, z którego wyrzucono mnie, bo byłam... za gruba. Już na początku drogi aktorskiej zaliczyłam twarde lądowanie. Wtedy uznałam, że telewizja i show- -biznes to nie moja bajka, bo ze swoją naturą wrażliwca po prostu się do tego nie nadaję.

Tak serialowa Kinga Zduńska wspomina casting do "M jak Miłość", który ostatecznie wygrała:

Nie chciałam tam iść, ale nie wiedziałam też, jak miałabym odmówić, dlatego uznałam, że zrobię to tylko ze względu na panią Halinę. Kiedy w kolejce zobaczyłam dziewczyny z agencji modelek, trochę się załamałam. „Po co tu  w ogóle przyszłam?”, powiedziałam do siebie.

Mikołaj Roznerski:

Zanim dostałem rolę  w «M jak miłość», pracowałem  w markecie budowlanym.  Urodził się mój syn, a ja musiałem jakoś zarabiać na życie.

My na wsi najpierw doiliśmy krowy, a potem szliśmy oglądać Mroczków. Nawet ostatnio powiedziałem to Marcinowi. Przecież ten  serial w dobie swojej największej popularności miał 12 milionów widzów. Prawie wszyscy go oglądali.

Barbara Kurdej-Szatan o hejcie, jaki spadł na nią po dołączeniu do serialu:

„M jak miłość” ma fanów, ale i fanatyków,  którzy traktują losy bohaterów bardzo osobiście. Po emisji pierwszych odcinków komentowali więc na moim profilu na Facebooku,  że mam odejść z serialu, bo Tomek powinien być z Agnieszką, a nie ze mną. Przewalczyłam hejt trolli, skupiając się na wielbicielach serialu. I zdobyłam za rolę trzy Telekamery.

W październiku do "M jak Miłość" dołączy Rafał Szatan, mąż Basi - poznaj SZCZEGÓŁY>>

Marcin Mroczek:

Spotykam ludzi, którzy zaczęli oglądać „M jak miłość”, gdy mieli  9 lat, teraz mają 27 i nadal go oglądają. Wychowali się na tym serialu, on kształtował ich rzeczywistość. Nic dziwnego, że często traktują mnie jak znajomego i chcą zrobić zdjęcie.

Nowa "Gala" - co w numerze?

Poza sesja i wywiadem z gwiazdami serialu "M jak Miłość" w nowej "Gali" także wywiad z aktorką Olą Hamkało, rozmowa z reżyserem serialu "Rojst", Janem Holoubkiem, a także wywiad z projektantką Lidią Kalitą. Nie zabraknie także newsów z Hollywood: co słychać u Michelle Williams i Vincenta Cassela? I najważniejsze - z nową "Gala" film Małgorzaty Szumowskiej "TWARZ", który znalazł się w Konkursie Głównym 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. "Gala" w sprzedaży od 24 września. Serdecznie polecamy!