Ilona Łepkowska opublikowała kilka dni temu w mediach społecznościowych wpis, w którym apeluje o włączenie się w zbiórkę pieniędzy dla chorego chłopca. Roczny Jaś, który od urodzenia zmaga się z poważnymi problemami ze zdrowiem, to wnuk zmarłego w 2007 roku w wieku zaledwie 44 lat aktora "M jak miłość", Mariusza Sabiniewicza.

Pamiętacie Mariusza Sabiniewicza, wspaniałego aktora, który wcielał się przez wiele lat w Norberta? Odszedł przedwcześnie, pokonany przez straszną chorobę. To jest Jego wnuk. Mariuszowi Sabiniewiczowi nie możemy już pomóc, małemu Jasiowi - tak. Proszę wszystkich dobrych ludzi i wiernych fanów "M jak miłość" do wsparcia leczenia Jasia! Mariusz patrzy na nas z nieba i liczy na pewno na to, że pomożemy Jasiowi! Dobro wraca, pamiętajmy! - napisała znana scenarzystka.

Wnuk zmarłego aktora "M jak miłość" potrzebuje kosztownej operacji za granicą

Wnuk Mariusza Sabiniewicza cierpi na rozszczep kręgosłupa ze współistniejącym wodogłowiem, ma niedowład kończyn dolnych, a także wrodzone stopy końsko-szpotawe. W osiągnięciu sprawności pomóc może mu kosztowna operacja za granicą. Potrzeba jednak na to aż 75 tysięcy złotych, co niestety znacznie przekracza możliwości finansowe rodziców Jasia.

Co ciekawe, prośba Łepkowskiej o pomoc dla rodziny zmarłego aktora spotkała się z mieszanymi reakcjami.

Droga Pani! Jak Pani nie wstyd prosić o pieniądze dla tego chłopca! Powinna Pani wpłacić te pieniądze! Dla Pani, to błahostka! - napisała jedna z internautek.

Producentka serialowa nie pozostawiła tego ostrego komentarza bez odpowiedzi.

A skąd Pan wie, że nie wpłaciłam? O udostępnienie prosił mnie Tata chłopca - odpisała.

Ojciec chorego Jasia potwierdził słowa byłej twórczyni "M jak miłość".

To my rodzice poprosiliśmy Panią Ilonę o pomoc w rozpromowaniu zbiórki dla naszego synka. Pani Ilona ruszyła ogromną machinę, która niesamowicie przyspieszyła zbiórkę, a co za tym idzie szansę na bardziej "normalne" życie dla naszego syna. Jest to strasznie nie fair oceniać w ten sposób inne osoby. My jako rodzice jeszcze raz z całego serca dziękujemy Pani Ilonie za pomoc, ale przede wszystkim za to, że jest dobrym człowiekiem, który nie odmówił nam pomocy w ciężkiej sytuacji - czytamy.

Na ten moment na operację chłopca udało się zebrać już ponad 60 tysięcy złotych. Do końca zrzutki pozostały jeszcze niecałe dwa miesiące.

Pamiętacie Mariusza Sabiniewicza, wspaniałego aktora, który wcielał się przez wiele lat w Norberta? Odszedł...

Opublikowany przez Ilonę Łepkowską Niedziela, 2 maja 2021

ZOBACZ TEŻ: Ilona Łepkowska gorzko o "M jak miłość": "Skończyłabym najdalej po czterech latach"