"Dzień Dobry TVN" poruszyło temat rasizmu w szkole. Do dyskusji na ten gorący ostatnio temat prowadzący Marcin Prokop zaprosił Macademian Girl i Patricię Kazadi. Za wstęp do rozmowy posłużyła emisja materiału na temat skandalu na studniówce w jednym z liceów w Chełmie, gdzie nauczyciele pozwolili sobie na rasistowskie komentarze względem nastolatka o ciemniejszym kolorze skóry. Okazało się, że w przeciwieństwie do Kazadi, blogerka modowa w czasach szkolnych spotykała się z podobnym zachowaniem ze strony swoich rówieśników. Jak sama wspomina, eskalacja problemu nastąpiła w czwartej klasie. Dopiero wtedy postanowiła w końcu opowiedzieć o wszystkim wychowującej ją samotnie matce.

- Od razu kiedy zainterweniowała w szkole, spotkała się z chęcią zamiecenia wszystkiego pod dywan - opowiada Macademian Girl.

ZOBACZ: AGENT GWIAZDY 3 Czy Peja przeprosi Kingę Rusin?

Macademian Girl o rasizmie w polskich szkołach

Tamara Gonzalez Perea, bo tak naprawdę nazywa się ta gwiazda internetu, wspomina, że dopiero, gdy jej mama zagroziła skargą w kuratorium oświaty, na przeprosiny zdobyła się szkoła i rodzice największych prowodyrów.

- Jeden z nich, chłopak, który wykazywał się największą agresją, przepraszał tak naprawdę z kpiącym uśmiechem na ustach. Widać było, że ani on nie wyraża skruchy, ani nie wymagają tego od niego jego rodzice. Dzisiaj jest politykiem i działaczem skrajnie prawicowej partii - wyznała Macademian Girl.

Domyślacie się, kogo miała na myśli Macademian Girl?