Kolejny transfer z TVN do TVP stał się faktem. Do Karoliny Pajączkowskiej oraz Pawła Blajera dołączył Maciej Dolega. Znany prezenter pogody dość niespodziewanie postanowił przejść do konkurencji. Na antenie TVP Info zadebiutuje już 12 kwietnia i to w zupełnie innej roli. Dziennikarz będzie gospodarzem porannego programu "Wstaje dzień", który poprowadzi na zmianę z Anną Popek i Adamem Gizą. 

Dołączam do ekipy "Wstaje dzień". TVP to miejsce, w którym rozpoczęła się moja przygoda z telewizją. Wciąż mam tu wielu przyjaciół. Cieszę się na nowe wyzwania, których teraz będzie dużo więcej... do zobaczenia - oznajmił Dolega na Instagramie.

SPRAWDŹ: Agnieszka Gozdyra atakuje Karolinę Pajączkowską: "Rozumu doczepić się nie da"

Maciej Dolega w ogniu krytyki 

Decyzja Macieja Dolegi o podjęciu współpracy z Telewizją Polską to dla wielu osób ogromne zaskoczenie. 40-latek został ostro skrytykowany przez swoich fanów. W sieci wręcz zawrzało.

Warto być przyzwoitym. Kiedyś może pan to zrozumie; Przechodząc do TVP z automatu, liczył się pan z negatywnymi komentarzami, dlatego post najnowszy został zablokowany. No cóż, wiadomo, że kasa jest ważna, ale czy aż tak?; Serio nie jest panu wstyd? Nie widzi pan, co nowi koledzy z TVP mówią o pana kolegach z TVN-u? Może pan spojrzeć im w oczy? - grzmią oburzeni internauci. 

Dotychczasowy gwiazdor TVN, by ograniczyć ilość negatywnych komentarzy, pod swoim najnowszym postem zablokował możliwość komentowania, o czym poinformował na InstaStory: Wyłączyłem komentarze, żebyście sobie krzywdy nie zrobili. Dobrego dnia. 

Przypomnijmy, że Maciej Dolega odejście z Grupy TVN ogłosił pod koniec lutego. Powody zakończenia współpracy pozostają jednak nieznane.

ZOBACZ TAKŻE: Michał Piróg krytykuje udział Agustina Egurroli w "DDD": "Wybrał się na bal reżimowej telewizji"