Maciej Kurzajewski to jedna z najbardziej rozpoznawalnych  twarzy TVP. Do niedawna dziennikarz na zmianę z  Agatą Młynarską prowadził program „Świat się kręci”. Prowadził, bo kilka dni temu został karnie odsunięty od popołudniowego formatu.

Co się stało?  Wszystko przez promocję konkurencyjnej stacji. Dziennikarz podczas  "Świat się kręci” zaapelował do widzów, by obejrzeli nowy program Polsatu- „Rinke za kratami”:

Rinke Rooyens "ma dzisiaj premierę swojego programu „Rinke za kratami”, 22.10. Państwo wiedzą, gdzie oglądać" – powiedział Kurzajewski.

Promowanie programów konkurencyjnej stacji jest niedopuszczalne na antenie Telewizji Polskiej. Stacja bardzo tego przestrzega. Słowa Kurzajewskiego nie spodobały się producentom TVP i w trybie natychmiastowym dziennikarz został odsunięty od  prowadzenia „Świat się kręci”.

Okazuje się, że to nie pierwsza wpadka Macieja Kurzajewskiego.  Jakiś czas temu, prezenter wziął udział w kampanii reklamowej jednego z banków. Komisja Etyki TVP uznała wtedy jego występ za sprzeczny z etyką dziennikarską i zawiesiła go w obowiązkach. Podobno po powrocie dziennikarz dostał mniejszą pensję.

Czy Maciej Kurzajewski wróci do TVP? A może już niedługo zobaczymy go w konkurencyjnej stacji? Wiecie gdzie;)

 

>> PRZECZYTAJ TAKŻE:MACIEJ KURZAJEWSKI Straci pracę w TVP?