"Madeleine McCann nie żyje" - tak twierdzi prokuratura zajmująca się sprawą zaginięcia 3-latki. Dziewczynka zniknęła w 2007 roku, kiedy rodzice zostawili ją śpiącą w pokoju hotelowym i udali się do pobliskiej restauracji na kolację. Jej zaginięcie opisywały media na całym świecie, a sprawcy nadal nie udało się schwytać. Przełom w sprawie nastąpił w czerwcu tego roku, kiedy policja wpadła na trop samochodów podejrzanego 43-letniego Christiana Breucknera. Mężczyzna przebywa obecnie w więzieniu w Niemczech, gdzie odbywa kary za handel narkotykami i zgwałcenie 72-letniej kobiety w Portugalii w 2005 roku. 

Wiadomo, że Christian Breuckner mieszkał na wybrzeżu Algarve, a godzinę przed zaginięciem 3-latki wykonał półgodzinne połączenie telefoniczne w Praia da Luz, tuż obok hotelu z którego zniknęła Madeleine McCann. 43-latek przesłuchiwany jest również w sprawach zaginięcia innych dzieci, jednak odmawia odpowiedzi na pytania zadawane przez śledczych. Policja zamierza przeszukać okolice starego domu podejrzanego, gdyż sądzi, że ciało dziewczynki może być ukryte w jednej ze studzienek kanalizacyjnych.

Policja twierdzi, że Madeleine McCann nie żyje. Rodzice otrzymali list potwierdzający jej śmierć

Prokurator prowadzący dochodzenie w sprawie zaginięcia Madeleine McCann wysłał list do rodziców dziewczynki potwierdzający jej śmierć. Hans Christian Wolters zaznaczył jednak, że dla dobra śledztwa nie może ujawnić, w jaki sposób policja doszła do tego wniosku. - Nie możemy zdradzić, w jaki sposób doszliśmy do tego, że dziewczynka nie żyje. Ważniejsze jest, abyśmy odnieśli sukces i znaleźli winowajcę, niż wyłożyli karty na stół i powiedzieli, dlaczego uważamy że tak jest - powiedział w rozmowie z "The Sun".


AKTUALIZACJA: Rodzice Madeleine McCann twierdzą, że informacje, jakoby otrzymali od władz list z informacją o śmierci córki, nie są prawdziwe. W oświadczeniu Kate i Gerry McCann wyznali, że niepotwierdzone wiadomości spowodowały „niepotrzebny niepokój przyjaciół i rodziny i po raz kolejny zakłóciły ich życie”. 

ZOBACZ TEŻ: MADELEINE MCCANN nie żyje? Niemiecka prokuratura ma nowego podejrzanego w sprawie zaginięcia