Madonna kończy 60 lat! To wręcz niewiarygodne. Gwiazda jest z nami przecież niemal od zawsze i raczej nie kojarzy się ze stateczną panią, która niańczy wnuki i piecze ciasta. Madonna to wciąż wulkan energii i wciąż jest tak samo zbuntowana i wojownicza. A ostatnio walczy zwłaszcza z ageizmem. Wielu uważa bowiem, że Madonna Louise Ciccone powinna już zamilknąć, zejść ze sceny i zaszyć się w domowych pieleszach. Tymczasem ona butnie odpowiada: Przestanę, jak mnie zabijecie! I uważa, że ma jeszcze wiele do zrobienia, nie tylko w branży muzycznej. Madonna wspiera ruch Me Too oraz walkę kobiet o równe prawa i legalny dostęp do aborcji. Jest przeciwna polityce Donalda Trumpa, walczy też z rasizmem. Od ponad 10 lat aktywnie działa charytatywnie - adoptowała trzy sieroty z Afryki i wspiera ludność Malawi. No i wciąż szokuje - Instagram Madonny odwiedzają miliony fanów, żądnych jej kolejnych nagich bądź wyuzdanych zdjęć, które ta chętnie publikuje. I to mimo że 16 sierpnia Madonna skończyła 60 lat. Zobacz w naszej GALERII stare i nieznane zdjęcia Madonny, które specjalnie z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć. Tak zmieniała się ikona popu, a także moda i trendy!

Madonna urodziła się 16 sierpnia 1958 roku jako Madonna Louise Ciccione. Wychowywała się w wielodzietnej rodzinie katolickiej w Michigan. Jej rodzice byli włoskimi imigrantami. Madonna wcześnie straciła matkę - kobieta zmarła na raka, gdy jej córka miała tylko 5 lat. W wielu wywiadach Madonna podkreślała później, że było to najważniejsze wydarzenie w jej życiu, które ją ukształtowało. Przez długi czas po śmierci matki Madonna cierpiała na bezsenność. Spokój odnajdywała tylko w domu dziadków. To właśnie oni zajęli się jej wychowaniem. Ojciec Madonny ożenił się ponownie, ale ona nigdy nie zaakceptowała macochy. Jeszcze bardziej zapragnęła wyrwać się z domu. To dlatego przykładała sie do nauki, zbierała dobre stopnie i wyróżniała się i w podstawówce, i później w liceum - Chciałam być kimś. Wiedziałam, że muszę na to ciężko zapracować - powie później w wywiadzie.

Wkrótce Madonna zainteresowała się tańcem. Uczyła się baletu i tańca nowoczesnego. Udało jej się przenieść do szkoły artystycznej do Nowego Jorku. Jak wyznała, miała w kieszeni tylko małą sumę (dokładnie 35 dolarów), a w głowie wielkie marzenia. Żeby zarobić na nauke w szkole i życie w Nowym Jorku, dorabiała jako tancerka i fotomodelka. W tym okresie Madonna została zgwałcona, co wyznała publicznie dopiero dopiero dwie dekady później.

Madonna była coraz bardziej zdeterminowana i zdobywała kolejne umiejętności muzyczne i taneczne. kształtował się też jej mocny charakter i wyrazisty wizerunek. W końcu udało jej się wydać pierwsze single - "Everybody" i "Burning up". Oba poradziły sobie świetnie na amerykańskich listach przebojów. I w końcu przyszedł czas na debiutancki album zatytułowany po prostu "Madonna". Reszta jest historią.

Madonna od początku szokowała, przekraczała kolejne granice i była autorką wielu obyczajowych skandali. jej hity "Lake a Prayer" czy "Like a Virgin" przyniosły jej światowy rozgłos. Wypromowała ikoniczny wizerunek przełomu lat 80. i 90. Jej twarz była rozpoznawalna wszędzie, a jej piosenki grano na całym świecie. Madonna wystąpiła też w hitach filmowych: "Ich własna liga", "Rozpaczliwie poszukując Susan" oraz musicalu "Evita". Zdobywała nagrody muzyczne i filmowe. Madonna ma dwoje biologicznych dzieci - córkę Lolę i syna Rocco, oraz trójkę adoptowanych pochodzących z Afryki. Obecnie jest singielka, ale... po 60-tce jeszcze na pewno zaskoczy nas niejednym związkiem! W końcu Madonna nigdy nie przestanie - śpiewać, zaskakiwać i kochać.