Madonna - Kobieta Roku 2016, skandalistka, mistrzyni metamorfoz, królowa popu i …kontrowersji. Ze zbuntowanej punkówy zmieniła się w ociekającą seksem diwę, która wciąż zaskakuje. A czasem tez szokuje. Madonna(58) udzieliła szczerego wywiadu amerykańskiemu „Harper’s Bazaar”. Po raz pierwszy z taką siłą opowiada o krytyce, z którą mierzy się każdego dnia. A także o tym, że wiek nie powinien nakładać na nas żadnych ograniczeń.

Kolejne dekady muzyczne mijają, a Madonna wciąż na szczycie. Jej hity „Like a Virgin”, „Music” czy “Vogue” do dziś królują na listach przebojów. Jednak to nie tylko genialne utwory sprawiły, że dziś wielu nie wyobraża sobie bez niej istnienia kultury popularnej. Rok 2017 Madonna rozpoczęła odważnym przemówieniem. Magazyn "Billboard" nagrodził ją tytułem „Kobiety Roku”, a poruszające słowa Madonny tylko potwierdziły, że w pełni zasłużyła na ten tytuł.

Odbierając nagrodę, Madonna opowiedziała o tym, jak wyglądała jej ścieżka kariery:

Nazywano mnie dziwką i wiedźmą. Porównywano do szatana. To mnie paraliżowało. Potrzebowałam chwili, by się z tego pozbierać i żeby dalej twórczo pracować. Żeby dalej żyć – wyznała.

Madonna opowiedziała o tym, jak przez wiele lat musiała prowadzić „grę”, tylko dlatego, że była kobietą. „Możesz być ładna, słodka i seksowna, ale nie bądź zbyt mądra. Nie miej własnego zdania” – mówiła. Madonna dała wyjątkowo wzruszającą przemowę o solidarności i roli kobiet w show-biznesie.

Ludzie uważają, że jestem taka kontrowersyjna, a ja myślę, że najbardziej kontrowersyjną rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiłam, jest to, że wciąż tu jestem. – powiedziała.

Dziś do sieci trafił wywiad z gwiazdą, w którym po raz kolejny Madonna szokuje. Po raz pierwszy w tak mocnych słowach Madonna podsumowała swoje dotychczasowe życie w wywiadzie dla amerykańskiego „Harper’s Bazaar”.

Od zawsze byłam gnębiona. Wiele osób powie, że to brednie, bo odniosłam sukces, jestem biała i bogata, ale przez całą karierę dostaję w kość, bo jestem kobietą i odmawiam prowadzenia standardowego życia. Stworzyłam nietypową rodzinę. Mam kochanków o 30 lat młodszych. Ludzie czują się z tego powodu niezręcznie. Mam wrażenie, że każdy mój ruch wpędza ludzi dyskomfort.

Madonna odniosła się także do tego, że zdaniem wielu w tym wieku (ma 58 lat) powinna zejść ze sceny i zrobić miejsce dla młodych i początkujących artystów.

Czy ktoś pyta Spielberga, po co wciąż robi filmy? Nie jest już wystarczająco sławny? Czy ktoś powiedział do Pabla Picasso, gdy miał 80 lat, że może już wystarczy tych obrazów? Jestem zmęczona takimi pytaniami. Przestanę, gdy będę tego chciała. Przestanę, gdy skończą mi się pomysły. Przestanę gdy mnie zabijecie. Co Wy na to?

Tym przemówieniem i wywiadem Madonna wstrząsnęła światem show-biznesu. Dowiodła, że jest nie tylko Kobietą Roku, ale kobietą dekady. Jedno jest pewne - Madonna jeszcze nie raz nas zaskoczy!