Firma Sotrender, badająca trendy w polskim internecie, opublikowała kolejny raport. Tym razem dotyczy on popularności blogerów na Facebooku. Okazało się, że królową Facebooka jest Maffashion, czyli Julia Kuczyńska. Fanpage Maffashion w końcu września odnotował 696,5 tys. użytkowników, czyli o 9,9 tys. więcej niż miesiąc wcześniej (co równa się wzrostowi o 1 proc.). Obecnie fanpage Maffashion ma 703 159 fanów.

Na drugim miejscu zestawienia, jakie opublikowano na portalu Wirtualne Media, pojawia się blogerka Zuzanna Borucka. Na trzecim - Chujowa Pani Domu. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze fanpage'e blogów kulinarnych i wnętrzarskich. Na 15 pozycję trafił fanpage Littlemooonster96. Bloga Jessiki Mercedes Kirschner zabrakło w rankingu największych stron na Facebooku, ale za to znalazł się w kolejnych zestawieniach - najbardziej angazujące strony (miejsce 9) i najbardziej interaktywne strony (miejsce 11).

Teraz, gdy Maffashion ogłosiła, że zaręczyła się z youtuberem Czarkiem Jóźwikiem z Abstrachuje, jej popularność jeszcze wzrośnie. Obecnie na Instagramie blogerkę śledzi 869 tys. osób. Dla porównania - Jessica Mercedes może się pochwalić ponad 618 tys. followersów, a Macademian Girl - ponad 134 tysiącami.