Nie milkną echa kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Tuż po ogłoszeniu decyzji w wielu polskich miastach doszło do protestów. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni wyszli na ulicę, aby zamanifestować swoją złość i żal. Jedną z osób, która publicznie wsparła Strajk Kobiet jest Maffashion

SPRAWDŹ: Joanna Przetakiewicz przyleciała z Londynu na Strajk Kobiet. "Kupiłam szybko bilet, aby walczyć o nasze podstawowe prawa"

Maffashion oburzona wyrokiem TK ws. aborcji

Blogerka na Instagramie postanowiła wyrazić swój sprzeciw wobec zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. Narzeczona Sebastiana Fabijańskiego nie tylko potępiła wyrok Trybunału Konstytucyjnego, ale również wsparła wszystkie kobiety, które uczestniczą w ulicznych protestach.

Narzeczony w pracy, ja od dwóch dni w domu z dzieckiem na rękach (bo lubi). Ale całym sercem i duchem jestem z wszystkimi protestującymi kobietami. Kobietami i nie tylko! Jestem ze wszystkimi protestującymi rodzinami, których ta sytuacja dotyczy. Na bieżąco oglądam, czytam i widzę, co się dzieje. Jestem wściekła. Czuję i widzę bezradność. Samowolka, działania mimo braku aprobaty i głośnego sprzeciwu. WTF!? - rozpoczęła swój wpis 33-latka.

Patrzę na mojego synka i mam łzy w oczach. Kocham! I cieszę się, dziękuję, że mieliśmy oboje tyle szczęścia. Czy młody będzie miał kiedyś brata albo siostrę? Nie wiem. Od teraz strach planować zakładanie rodziny. Bo czy można mieć pewność, że... - dodała. 

Opublikowany post młoda mama opatrzyła trzema zdjęciami. Pierwsza fotografia pochodzi z sesji ciążowej, druga to screen artykułu poświęconemu Krzysztofowi Bosakowi, który uważa, że "jesteśmy w stanie zapewnić dzieciom śmierć bez bólu", natomiast na trzecim zdjęciu Julka trzyma w ramionach syna i pokazuje środkowy palec skierowany w stronę aparatu. 

ZOBACZ TAKŻE: Ida Nowakowska o wyroku TK ws. aborcji: "Życia nie można po prostu zlikwidować, bo ma się taką zachciankę"