W porannym programie Dzień Dobry TVN zrobiło się gorąco. Między Magdą Gessler a Martyną Wojciechowską doszło do sprzeczki. Panie miały całkowicie odmienne zdanie na temat równouprawnienia kobiet w Polsce. Zdaniem Magdy Gessler kobiety w naszym kraju są uprzywilejowane, jednak Martyna Wojciechowska ma odmienne zdanie na ten temat.

Największe gwiazdy stacji TVN pojawiły się w porannym programie Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedziały o tym, jak według nich wygląda sytuacja kobiet w Polsce. Czy kobiety w naszym kraju są traktowane na równi z mężczyznami?  Na ten temat wypowiedziały się restauratorka Magda Gessler, podróżniczka Martyna Wojciechowska oraz Iwona Guzowska, polska kick-boxer.

Magda Gessler o równouprawnieniu kobiet

Jako pierwsza na ten temat wypowiedziała się Magda Gessler.

W Polsce kobiety traktowane są prawie że najlepiej na świecie. Ja się czuję z nadzwyczajnymi przywilejami.  Na tyle krajów, które znam, Polska ma kobiety, które rządzą, które stanowią same o sobie za nieprawdopodobną cenę wysiłku z ich strony, bo nałożono na nie 10 razy więcej obowiązków – powiedziała restauratorka.

Martyna Wojciechowska o równouprawnieniu kobiet

Wypowiedź Magdy Gessler wywołała niemałe zdziwienie na twarzy Magdy Mołek, która skomentowała, że jednak Magda Gessler znajduje się na uprzywilejowanej pozycji. Słowa restauratorki zaskoczyły również Martynę Wojciechowską.

Słucham z zaskoczeniem tego co mówisz Magdo.  Nie mogę narzekać, że zarabiam mniej niż moi koledzy po fachu, ale traktuję się jednak jako osobę uprzywilejowaną, wywalczyłam sobie tę pozycję. Nie można zapominać jednak o tym, jaka jest ogólnie pozycja kobiet. Polki zarabiają mniej za tę samą pracę, trafiają na szklany sufit i nie mogą awansować w wielu strukturach. To, że niektóre kobiety potrafią sobie wywalczyć stanowisko, nie znaczy, że mamy równouprawnienie w tym kraju – powiedziała dziennikarka.

 Z opinią Martyny Wojciechowskiej zgodzili się prowadzący - Magda Mołek i Marcin Meller oraz Iwona Guzowska, która przyznała, że jako sportsmenka zarabiała znacznie mniej niż jej koledzy po fachu. W kontekście ostatnich protestów kobiet (#czarnyprotest) czy  historii o łamaniu ich podstawowych praw, słowa Magdy Gessler wywołały w internecie spore kontrowersje. Czy faktycznie kobiety w Polsce stoją na uprzywilejowanej pozycji?