Magda Gessler przyłączyła się właśnie do akcji, w której bierze udział wielu eko-celebrytów, w tym m.in. Anji Rubik i Kingi Rusin. Gwiazda programu „Kuchenne rewolucje” dołączyła do akcji, w ramach której apeluje o zmniejszenie użycia plastikowych toreb i butelek, bo te zaśmiecają morza i oceany. O tym, jak olbrzymi jest to problem, mogliśmy przekonać się ostatnio na Facebooku i Instagramie, po których krążył filmik z wybrzeży Dominikany, które są dosłownie zasypane plastikowymi odpadami. Dokładnie ten sam filmik udostępniła u siebie także Magda Gessler, która – jak ma w zwyczaju - pokusiła się o fantazyjny komentarz do niego:

precz z plastikiem!!!!!!!!! Oglaszam alarm dla celebrytów ktorzy maja byc przykadem dla spoleczenstwa zeby nie uzywali plastikowych toreb i butelek. #przylączam się do protestu m.in Kinga Rusin i Anja Rubik 

To jednak nie wszystko. W komentarzach pod nagraniem Magda Gessler bezpośrednio skrytykowała Martynę Wojciechowską, która jakiś czas temu reklamowała wodę mineralną w plastikowych butelkach. Przy okazji zapewniała swoich fanów, że wbrew pozorom plastik wcale nie jest taki zły, bo „rozkłada się szybciej niż szkło”. 

Magda Gessler krytycznie o Martynie Wojciechowskiej

Ten zbieg okoliczności nie umknął uwadze jednej z fanek restauratorki, która w komentarzu pod postem Gessler przypomniała tę kampanie reklamową. Jednocześnie zaznaczyła, że jej zdaniem gwiazd nie powinno się stawiać za wzór dla innych ludzi. Ten komentarz nie pozostał bez odpowiedzi Magdy Gessler, która szybko i dosadnie się do niego odniosła:

Ale oni mogą wprowadzić dobre nawyki... Patrz Lewandowska... Ludzie ulegają ich wpływom.

Przy okazji nawiązała też do udziału Martyny Wojciechowskiej w kampanii promującej wodę w plastikowych butelkach:

Martyna... jest negatywnym przykładem! – dodała Magda Gessler.

Myślicie, że Martyna Wojciechowska odniesie się do tych słów krytyki? Czyżby szykował się kolejny poważny konflikt w polskim show-biznesie?