Magda Mołek od lata znana jest ze swojego eleganckiego stylu. Trafione modowe wybory i niezaprzeczalny szyk dziennikarki docenił w tym roku magazyn "ELLE" przyznając prezenterce telewizyjnej nagrodę w kategorii Ikona Stylu na ELLE Style Awards 2017. Na uroczystej gali wręczenia nagród, jaka odbyła się 12 października w Forcie Sokolnickiego w Warszawie, udało nam się porozmawiać z Mołek na temat jej stylu, inspiracji oraz zapytać o... komentarze po ostatniej wizycie Małgorzaty Rozenek w studiu "Dzień Dobry TVN". Co nam powiedziała Magda Mołek? Sprawdźcie!

Magda Mołek na ELLE Style Awards 2017

Magda Mołek przyznaje, że bardzo szybko zaczęła się interesować strojem. Jako dziecko uważała, że szata rzeczywiście zdobi człowieka. Co twierdzi teraz?

- Dzisiaj, kiedy jestem 41-letnią kobietą, wiem, że nie szata zdobi człowieka, tylko to, co promienieje z duszy i jest prawdą i pięknem. Bardzo szybko z moją mamą przerabiałam rzeczy, szyłam, wymyślałam. Miałam cudowną przyjaciółkę, takiego mojego kompana w czasach liceum. Wymyślałyśmy kreacje. Na początku lat 90. tworzyłyśmy te rzeczy same dzięki naszym mamom i ich maszynom do szycia, a potem to już jakoś poszło. Zawsze miałam jakiś ulubiony sklep, w którym upatrzyłam sobie jakąś rzecz, a ponieważ byłam początkującą dziennikarką i jednocześnie studentką, to nie stać mnie było na tę rzecz. Miesiącami na nią odkładałam i naprawdę szczerze się cieszyłam jeśli udało mi się ją kupić i ona na mnie czekała, mimo tego, że bardzo długo zbierałam środki na to, żeby to mieć - zdradziła nam Mołek.

Magda Mołek przyznaje, że mimo tego, iż w latach 90. inspirowała się wieloma gwiazdami i ikonami mody, to niestety teraz nie jest w stanie przypomnieć sobie nazwisk postaci, które wywarły na jej styl największy wpływ.

- Nie podam panu nazwisk, ponieważ jestem dotknięta taką przypadłością, która się nazywa "cud niepamięci". Bardzo dużo rzeczy mi umyka, ale telewizja lat. 90 była bardzo skromna. Nie było internetu, do gazet dostęp był właściwie żaden, więc inspirowałam się trochę ulicą. Patrzyłam jak wspaniale wyglądają koleżanki mojej mamy, które miały fantazję. To były czasy, w których kobiety kombinowały, bardzo starały się znaleźć dla siebie coś ekstra. Inspiracji było mnóstwo. Na pewno były to też gazety, które przeglądałam (...) - powiedziała dziennikarka.

Czy Magda Mołek i Małgorzata Rozenek mają konflikt? Przy okazji rozmowy o stylu i modzie, zapytaliśmy Mołek o to, czy widziała komentarze internautów po ostatniej wizycie prowadzącej "Projekt Lady 2" w "Dzień Dobry TVN".

- Nie będę tego komentować. Jestem miłośniczką telewizji na żywo i wszystko, dlatego to, co się w niej dzieje - w niej zostaje. Nie wynoszę poza studio spraw, które dzieją się na żywo w programie - odpowiedziała dyplomatycznie Mołek.