Magda Mołek z telewizją TVN jest związana od 2004 roku. To ona prowadziła pierwszą edycję "Tańca z Gwiazdami", koncerty w ramach Sopot Festival, czy program "Moja Krew". W latach 2005-2019 była prowadzącą "Dzień Dobry TVN" z towarzyszącymi jej kolejno Olivierem Janiakiem, Jolantą Pieńkowską, Andrzejem Sołtysikiem i Marcinem Mellerem. Mołek współpracuje również z TVN Style, a jej formaty "Lekcja stylu", "Miasto kobiet" oraz "W roli głównej" były uwielbiane przez kobiety i niejednokrotnie stawały się źródłem szczerych wyznań zapraszanych gości.

Magda Mołek straciła program w TVN. "W roli głównej" nie pojawi się w jesiennej ramówce

W ubiegłym roku Magda Mołek podjęła decyzję o odejściu z programu śniadaniowego i skupiła na działalności w serwisie YouTube, gdzie prowadzi kanał "W moim stylu". Jest również współprowadzącą autorskiego podcastu. I chociaż Mołek zakończyła współpracę z "Dzień Dobry TVN", jesienią miała wrócić na antenę TVN Style z kolejnym sezonem "W roli głównej". Jak jednak ogłosiła na Instagramie, program nie pojawi się w ramówce, a ona sama dowiedziała się tego z mediów.

- Jako dziennikarka będę nadal starać się zadawać pytania o nas, nasze potrzeby, zabierać głos w ważnych dla nas sprawach i namawiać Was, byście dbały o siebie. Dlatego powstał mój kanał na YouTubie #WMOIMSTYLU i dlatego robię z Joanną Keszką podcasty o kobiecej seksualności.

I choć sama dowiedziałam się z mediów (!), że nie będzie już mojego programu „W roli głównej”, byłam na to przygotowana.Dlaczego? Bo zadbałam wreszcie najpierw o siebie. I tego Wam życzę: odwagi w decydowaniu o sobie, podejmowaniu trudnych, ale zgodnych z intuicją decyzji i wiary w to, że Wam to wyjdzie. Bo wyjdzie! - napisała Mołek na Instagramie.

Czy będzie nowy sezon "W roli głównej"? 

Magda Mołek zapewniła jednak, że nie rozstaje się z TVN. Dodała, że czeka na kontakt przedstawicieli stacji i wierzy, że dojdą do porozumienia. Stanowisko telewizji przedstawiła z kolei dyrektor PR TVN Discovery Polska Joanna Górska w rozmowie z "Press". Zapewniła, że "W roli głównej" zniknie z ramówki ze względu koronawirusa, ale nie oznacza to zakończenia współpracy z Magdą Mołek. 

- Jesienią, ze względu na pandemię, w TVN Style stawiamy na mocne tytuły poradnikowe. Nie wykluczamy powrotu "W roli głównej" w następnych sezonach i oczywiście pracujemy nad nowymi programami, w których będzie można oglądać Magdę - powiedziała Górska.