Magdalena i Paweł Adamowiczowie pobrali się 29 maja 1999 roku. Z okazji 20. rocznicy ślubu wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska pokazała w sieci niepublikowane dotąd zdjęcia z dnia, gdy z mężem powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Świeżo wybrana posłanka do Parlamentu Europejskiego opatrzyła zamieszczone na Instagramie fotografie ze zmarłym mężem z domowego archiwum niezwykle wzruszającym wpisem.

29 maja 1999 roku połączyła nas miłość. 
Dziękuję Ci kochany Pawle za każdy pojedynczy dzień, który spędziliśmy razem, za każdą rozmowę, za twoje uściski, za to jakim byłeś ojcem dla naszych kochanych córeczek. Tak niewiele zabrakło nam do tej okrągłej rocznicy.

Dziś minęłoby nam 20 lat Kochanie... mam Ci tak dużo do powiedzenia, tak bardzo chciałabym zamknąć oczy i kiedy znowu je otworzę zobaczyć, że jesteś obok.

20. rocznica ślubu Magdaleny i Pawła Adamowiczów

Magdalena Adamowicz po tragicznej śmierci męża postanowiła zaangażować się w politykę. Wdowa po Pawle Adamowiczu wzięła udział w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jej start w eurowyborach okazał się gigantycznym sukcesem. Startująca z listy Koalicji Europejskiej prawniczka zdobyła ponad 199,5 tys. głosów i tym samym osiągnęła najlepszy wynik na Pomorzu.

Przypomnijmy, że Magdalena i Paweł Adamowiczowie doczekali się dwóch córek, Antoniny (ur. 2003) i Teresy (ur. 2010).

Niepublikowane dotąd zdjęcia ze ślubu Magdy i Pawła Adamowiczów możecie obejrzeć w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Magdalena Adamowicz zdradza, jak wyglądało jej ostatnie spotkanie z mężem