Już dziś dwie najpiękniejsze Polki 2015 roku - 1 Wicemiss Polski, Marta Redo oraz panująca Miss Polski, Magdalena Bieńkowska przeżyją najpiękniejszą przygodę swojego życia. Panie będą reprezentować nasz kraj na dwóch ważnych międzynarodowych konkursach piękności. 

 Laureatki konkursu Miss Polski 2015 nie tylko tego samego dnia, ale również z tego samego lotniska wylecą w swoją podróż, jednak w dwóch całkowicie różnych kierunkach. Magdalena Bieńkowska odleci do Japonii, by zawalczyć o tytuł Miss International 2016. Z kolei  Marta Redo wyruszy do Stanów Zjednoczonych na wybory Miss Grand 2016. Oba konkursy należą dziś do światowej czołówki konkursów piękności.

Ostatnie tygodnie były dla obu miss bardzo intensywne. Marta Redo zaczęła przygotowywać się do Miss Grand zaraz po ogłoszeniu przez Biuro Miss Polski jej kandydatury, angażując wielu projektantów, którzy specjalnie dla niej przygotowali potrzebną garderobę.

Suknie konkursowe dla Miss 

Strój narodowy stworzył dla niej Jonatan Kilczewski, a suknię finałowąViola Piekut. Projekty Violi Piekut zabierze ze sobą również Magdalena Bieńkowska do kraju Kwitnącej Wiśni na konkurs Miss International. Projektantka stworzyła dla Miss Polski tak strój narodowy jak i suknię wieczorową. Magdalena poza strojami przygotowywała się również pod względem kulturowym uczęszczając na lekcje japońskiego i przymierzając tradycyjny japoński strój - kimono.

Jak nasze piękne dziewczyny poradzą sobie na międzynarodowej arenie? Tego dowiemy się pod koniec miesiąca. Finał Miss Grand zaplanowano na 25 października w Las Vegas, a Miss International dwa dni później, 27 października w Tokio.

Obie piękności czeka przygoda życia, bo tak zawsze o dużych konkursach międzynarodowych mówią ich poprzedniczki. To nie będzie tylko okres żmudnych przygotowań by zachwycić widza, ale również sesje fotograficzne, zwiedzanie i poznawanie kultury goszczącego kraju.

Zobaczcie w naszej galerii, jak Magdalena Bieńkowska i Marta Redo przygotowywały się do międzynarodowych konkursów piękności!