Magdalena Boczarska to polska aktorka telewizyjna, teatralna i filmowa. Dorastała w Krakowie i to tam ukończyła studia na wydziale aktorskim tamtejszego PWST. Jej talent doceniono już w czasie studiów, kiedy to otrzymała nagrodę im. Mikołaja Grabowskiego na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, za rolę Kobiety w spektaklu "Rajski ogród". W 2003 roku przeniosła się do Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie występuje do dziś. Magdalena Boczarska współpracuje też z innymi scenami, również za granicą (Berliński Carrousel Theater, Słowacki Teatro Tatro). 

Magdalena Boczarska laureatką Róż Gali w kategorii Film

Magdalenę Boczarską możemy oglądać również na dużym ekranie. Jej pierwszą rolą kinową była postać Ani w filmie "Pod powierzchnią", w roku 2006. Od tamtej pory pojawiała się zarówno w filmach (m. in. "Testosteron", "Idealny facet dla mojej dziewczyny", czy "Sztuka kochania"), jak i w serialach telewizyjnych (np. "Druga szansa", "Lekarze", "Czas honoru"). Za rolę w filmie "Różyczka" nagrodzono ją w 2010 r. Złotymi Lwami za najlepszą rolę kobiecą na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kapituła Róż Gali doceniła ją dziś na znakomitą rolę Michaliny Wisłockiej w filmie "Sztuka kochania".

Magdalena Boczarska prywatnie związana jest z aktorem Mateuszem Banasiukiem, z którym obecnie spodziewa się swojego pierwszego dziecka!

Laureatce Róży Gali 2017 w kategorii Film serdecznie gratulujemy!