Magdalena Koleśnik urodziła się 27 lutego 1990 roku w Białymstoku. Z wykształcenia jest aktorką. Studiowała na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w swoim rodzinnym mieście, Akademii Teatralnej w Warszawie i na Wydziale Aktorskim krakowskiej PWST, który ukończyła pięć lat temu. Swój debiut sceniczny zaliczyła na deskach Teatru Ateneum rolą w przedstawieniu "Siła przyzwyczajenia" w reżyserii Magdalena Miklasz. Występowała także m. in. w Teatrze Powszechnym, Ochota, Żydowskim oraz Teatrze Bagatela w Krakowie. Koleśnik ma na swoim koncie już kilka prestiżowych nagród. W 2014 za rolę Marii Łukianowny w spektaklu "Samobójcy" otrzymała nagrodę na 32. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, a dwa lata temu została wyróżniona podczas 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych za rolę Jagny z "Chłopów" w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego. 

Kim jest Magdalena Koleśnik? 

Magdalena Koleśnik to nie tylko znakomita aktorka teatralna, ale również filmowa. Na dużym ekranie zadebiutowała rolą sanitariuszki Klary w polskim dramacie wojennym "Kamienie na szaniec". Zagrała także w filmie Jana Komasy "Miasto 44". Pochodząca z Podlasia Koleśniak wystąpiła również w kilku popularnych serialach telewizyjnych, jak np.: "Komisarz Alex", "Singielka" oraz "Drogi wolności". Od września natomiast widzowie będą mogli podziwiać jej aktorskie umiejętności w kultowej produkcji TVN. W "BrzydUli 2", która wraca po 10 latach na antenę, zagra Nadię, nową asystentkę Marka Dobrzańskiego. Czy okaże się zagrożeniem dla związku prezesa "Febo&Dobrzański" i Urszuli Cieplak? O tym dowiemy się już niebawem. 

W kinach natomiast już niedługo ma pojawić się film "Sweat", w którym Magdalena Koleśniak zagra główną rolę. Z opisu dowiadujemy się, że 30-latka wcieli się w postać Sylwii Zając, motywatorki fitness, której obecność w social mediach nadała status celebrytki. Choć jest śledzona przez setki tysięcy osób, otoczona oddanymi współpracownikami i podziwiana przez dalekich znajomych, w jej życiu brakuje bliskości. Produkcja w reżyserii Magnusa von Horna znalazła się w prestiżowej selekcji 73. Festiwalu Filmowego w Cannes. Zwiastun filmu szwedzkiego reżysera znajdziecie poniżej. 

Zdjęcia Magdaleny Koleśniak znajdziecie w naszej GALERII. 

ZOBACZ TAKŻE: "BRZYDULA 2": Julia Kamińska znów dała się oszpecić. Zobacz, jak piękna aktorka wygląda w nowym sezonie serialu!