Jak co roku na Różach Gali, i tym razem wręczyliśmy nagrodę specjalną. Tegoroczną laureatką nagrody została Magdalena Różczka, doceniona przez kapitułę za swoje ogromne zaangażowanie w działalność charytatywną.

 

Magdalena Różczka to popularna polska aktorka filmowa, teatralna oraz dubbingowa. Telewizyjna publiczność zna ją z ról w takich serialach jak Usta Usta, Czas honoru czy Lekarze. Zanim jednak została zawodową aktorką, gwiazda próbowała swoich sił jako…informatyk. Studiowała socjologię, pracowała w drogerii, a także w sądzie rejonowym - jako protokolantka.

Jako nastolatka grała w amatorskim teatrze "Terminus A Quo". Przed kamerą zadebiutowała w 2001 roku epizodyczną rolą w "Klanie", a trzy lata później ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie.

Prywatnie Magdalena Różczka jest mamą Wandy (której ojcem jest scenarzysta Michał Marzec) oraz dwuletniej Helenki, która jest owocem związku aktorki z Janem Holoubkiem. 

W ubiegłym roku statuetkę w kategorii specjalnej Róż Gali otrzymali: Emma Kiworkowaktóra zajmuje się diagnostyką i leczeniem stomatologicznym dzieci w całej Polsce, oraz ksiądz Jan Kaczkowski za prowadzoną od lat, pomimo ciężkiej choroby, działalność charytatywną. 

 W tym roku nagroda specjalna Róż Gali trafia do Magdaleny Różczki.Statuetkę wręczyła jej ubiegłoroczna laureatka, Emma Kiworkowa.