Magdalena Schejbal w nowym wywiadzie opowiedziała o sobie jako o matce, aktorce i bizneswoman. Co ciekawe, po raz pierwszy tak szczerze wypowiedziała się na temat pozycji zawodowej kobiet-aktorek. Jak wynika z jej rozmowy z Marcinem Prokopem w internetowym programie "Z tymi co się znają" zdecydowanie nie jest to wesoły obraz.

- Niestety jest tak, że kobiety spotykają się z sytuacją mobbingu i molestowania, niekoniecznie seksualnego, ale też psychicznego, zawodowego. Jesteśmy traktowane w pracy z dużo mniejszą estymą niż koledzy. Kobiety w swoich zawodach w ogóle zarabiają dużo mniej - wyznaje aktorka.

Magdalena Schejbal w wywiadzie mówi też dużo o akcji #MeToo w Polsce i o jej przyczynach i konsekwencjach.

To są lata zaniedbań. To się bierze z wychowania, tego, co wynosimy z domu. W Polsce to jest o tyle duży problem, o którym się nie mówi ze względu na to, że ten patriarchat, który u nas panuje od wielu lat, odcisnął swoje piętno. I na dziewczynach i na chłopakach - stwierdza.

Aktorka wspomina także między innymi o szokujących wiadomościach od swoich wielbicieli.

"Błagam, niech pani zrobi coś z tym nosem". Piszą: "Kocham panią", "Jak się możemy umówić?", "Gdzie się możemy spotkać?- wymienia.

Magdalena Schejbal o przegranym procesie

Aktorka bardzo emocjonalnie podsumowuje też szeroko opisywany w mediach proces, który toczyła przed paroma laty z producentami serialu "Szpilki na Giewoncie", w którym grała główną rolę.

Przede wszystkim walczyłam o życie, bo to była kwestia zagrożenia życia mojego i dziecka. Jeżeli widziałem, że to za chwilę może się źle skończyć, to tutaj nie ma wyboru. Tu jest tylko jedna droga - mówi.

Nowy wywiad wideo z Magdaleną Schejbal można obejrzeć w całości poniżej:

SPRAWDŹ TEŻ: Anna Skura pierwszy raz o cesarce i karmieniu butelką: "Palą na stosie takie matki"