Viggo Mortensen po metamorfozie i Mahershala Ali w roli sławnego pianisty - nagrodzony trzema Złotymi Globami i nominowany do pięciu Oscarów film "Green Book" trafił właśnie na ekrany kin w Polsce. Historia cwaniaka z włoskiej familii z Bronxu, który został szoferem wybitnego i zarazem ekstrawaganckiego muzyka, zachwyciła już miliony widzów na całym świecie. Komediodramat Petera Farelly'ego przypadł też do gustu krytykom oraz członkom Amerykańskiej Akademii Filmowej. Poza nominacjami do Oscarów w kategoriach aktorskich dla Mortensena (najlepszy aktor pierwszoplanowy) i Alego (najlepszy aktor drugoplanowy), "Green Book" ma też szanse na statuetki za najlepszy film, scenariusz i montaż.

Oscarowy "Green Book" w polskich kinach

Inspirowany prawdziwą historią afroamerykańskiego pianisty jazzowego, Dona Shirleya, "Green Book" to przykład idealnego połączenia lekkiego kina drogi z dramatem o mocnym przesłaniu. Jakim? Przekonajcie się sami w kinie. Solidna dawka dobrego humoru i nieco wzruszeń gwarantowane. "Green Book" od piątku, 8 lutego nareszcie na dużym ekranie na terenie naszego kraju.

Zobacz zdjęcia odtwórców głównych ról - w filmie i na czerwonym dywanie - w naszej GALERII >>. Oficjalny zwiastun "Green Book" do obejrzenia poniżej:

SPRAWDŹ TEŻ: OSCARY 2019 Nominacje - pełna lista kandydatów do statuetki