Halloween w domu? Skromna impreza z grupką przyjaciół? Wieczór ze strasznymi filmami? Bez względu na to, jak zamierzasz świętować Halloween 2020, z pewnością przyda Ci się pomysł na straszny makijaż. Specjalnie dla naszych czytelników makijażystka gwiazd Marta Gąska przygotowała propozycję łatwego w wykonaniu make-upu halloweenowego. Sprawdź poniżej jak i czym wykonać makijaż na Halloween w wersji glamour oraz obejrzyj wideo na końcu artykułu.

Łatwy makijaż na Halloween 2020: tutorial krok po kroku

1. Na całą twarz nałóż warstwę bardzo jasnego podkładu przy pomocy gąbeczki do makijażu.

2. Używając pędzla do konturowania, czarnym cieniem do powiek lub ciemnym bronzerem narysuj linie poniżej kości policzkowych, zaznacz skronie, wewnętrzne kąciki oczu i ust.

3. Czarnym matowym cieniem pomaluj dolną powiekę, wyciągając linie nieco dalej. Ten sam cień nałóż również w załamanie górnej powieki. Następnie zaznacz nim linię żuchwy oraz zrób pionowe pasy na szyi.

4. Czarną kredką narysuj linie biegnące od kącików ust w stronę kości policzkowych, nałóż ją również na część ust. Narysuj linie zaczynające się w wewnętrznych kącikach oczu i biegnące w dół, przedłóż "kocie oko", dodaj trochę kredki na brwi. Kredki użyj również do wyostrzenia linii na szyi.

5. Na szczyt kości policzkowych i skronie nałóż rozświetlacz w chłodnym (najlepiej białym) odcieniu.

6. Cienkim pędzelkiem nałóż czarny cień na czubek nosa.

7. Ponownie użyj czarnej kredki - tym razem do wyrysowania linii na brodzie, nosie oraz czole.

8. Nałóż jasny brokatowy cień na cała górną powiekę i wewnętrzny kącik oka, a także na czubek nosa, w kąciki ust oraz na dekolt.

9. Na dolną linię wodną nałóż krwistoczerwoną kredkę lub eyeliner i przeciągnij linię w stronę brwi. 

10. Na środek ust nałóż bordową pomadkę.

Gotowe!