Mikropigmentacja brwi metodą Long-Time-Liner należy do najbardziej precyzyjnych, higienicznych i bezpiecznych metod makijażu permanentnego. W ramach tej metody możesz wykonać makijaż permanentny brwi metodą cieniowania i metodą włoskową (piórkową). Metoda Long-Time-Liner pozwala wykonać również najbardziej trendy odmiany makijażu permanerntnego, m.in. makijaż ombre brwi.

Brwi metodą cienia a brwi permanentne ombre

Makijaż permanentny brwi metodą cienia (cieniowania) polega na pigmentowaniu na skórze kształtu łyku brwiowego w formie cienia. Cień pigmentowany jest pomiędzy naturalnymi włosami łuku brwiowego. Cień na skórze podkreśla kształt brwi i optycznie je zagęszcza. Klasyczna metoda cieniowania brwi polega na pigmentacji cienia jednym kolorem. Makijaż permanentny brwi metodą ombre to także metoda cienia. Jednak wykonanie jest zupełnie inne. Pigmentacja brwi ombre polega na użyciu kilku kolorów barwnika w celu osiągnięcia przejść tonalnych, które stwarzają bardzo naturalny i trójwymiarowy efekt makijażu.

Makijaż permanentny brwi ombre – brew jaśniejsza u nasady, a bardziej nasycona przy końcówce

Efekt OMBRE to jedna z najnowszych technik pigmentacji brwi, która cieszy się wielkim zainteresowaniem klientek. Cieniowanie brwi tą techniką znacznie różni się od klasycznej pigmentacji, jest bardziej subtelne i delikatnie podkreśla brwi. Brwi nie są jednolite, ale wycieniowane tak, by do złudzenia przypominały naturalne brwi. Brew wykonana tą techniką jest jaśniejsza u nasady a bardziej nasycona przy końcówce. Pigmentacja tą techniką może być wykonana w dwóch wariantach w zależności od typu urody klientki:

  • Nasycenie w poziomie idealne dla młodych osób o mocnych typach kolorystycznych urody.
  • Nasycenie w pionie dla osób starszych, osób o delikatnej urodzie i regularnych kształtach twarzy.

Makijaż permanentny brwi ombre – zalety

  1. Subtelne i naturalne odcienie brwi. Metoda ombre daje efekt delikatnej mgiełki koloru z jaśniejszą nasadą brwi i łagodnie rozproszonym pigmentem na łuku brwiowym;
  2. Idealny gradient koloru rozłożony jest od najjaśniejszego u nasady do najciemniejszego na końcach brwi;
  3. Mocniejsze podkreślenie dolnej linii łuku brwiowego z równoczesnym roztarciem koloru w górnej linii;
  4. Najnowszy trend, który pokochały klientki;
  5. Olśniewający efekt końcowy!

Brwi ombre – jak wygląda zabieg?

Zabieg makijażu permanentnego brwi ombre metodą Long-Time-Liner zaczyna się od rysunku wstępnego. Linergistka na początku wyznacza nowy kształt brwi kredką kosmetyczną. Po zaakceptowaniu rysunku oraz koloru barwników przez Klientkę zaczyna się pigmentacja brwi. W zależności od typu urody linergistka dobiera odpowiednie barwniki i metodę cieniowania. Następnie wprowadza pigment odpowiednią techniką do skóry za pomocą jednorazowych igieł. Skóra podczas zabiegu znieczulana jest specjalnym preparatem na bazie lidokainy. Zaraz po zabiegu brwi są ciemniejsze niż zamierzony efekt. Jednak po około 7 dniach, po wyłuszczeniu się naskórka bledną o około 40-50%. Dlatego też konieczna jest druga wizyta (tzw. korekta), która służy wzmocnieniu efektu i uzupełnieniu makijażu po wyłuszczeniu się naskórka. Po zabiegu makijażu permanentnego brwi należy szczególnie dbać o higienę i nawilżenie skóry.

Jak długo utrzymują się brwi permanentne ombre?

Makijaż permanentny brwi ombre utrzymuje się od kilku miesięcy do około 2 lat. Aby efekt był zadowalający należy go średnio raz do roku uzupełniać, ponieważ barwnik wyłuszcza się wraz z naskórkiem i z czasem makijaż blednie i wybarwia się. 

Makijaż permanentny brwi ombre wykonasz w:

Centrum Makijażu Permanentnego Magdy Bogulak

www.permanentnywarszawa.pl