Met Gala to nie tylko rewia mody, ale też pokaz najciekawszych wizaży. Najmodniejsze, najbardziej trendy makijaże oglądamy tego wieczoru na czerwonym dywanie. A gwiazdy prześcigają się w pomysłach. Nawet do dziewczęcych klasycznych sukienkę dobierają szalone makijaże, jak na przykład Selena Gomez. Dlatego właśnie Met Gala 2017, która odbyła się wczoraj wieczorem w Nowym Jorku, była idealną okazją żeby, podpatrzeć jakie trendy w makijażu będą królowały w tym sezonie. A więc - co nowego? Całkiem sporo! Pytanie, czy się na to odważycie.

Jeżeli mamy wybrać jeden najbardziej charakterystyczny trend na Met Gala 2017, to będzie to czerwona powieka! Na takie oryginalne rozwiązanie zdecydowała się między innymi Selena Gomez, która wzbogaciła swój delikatny i dziewczęcy look bardzo mocnym makijażem oka. Czerwień na powiekach tego wieczora wybrały także Rihanna i Taylor Hill. Jeżeli taka mocna czerwień wydaje się wam zbyt awangardowa, spróbujcie brzoskwini, barwy równie modnej tego lata).

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze stylizacje gwiazd na Met Gali 2017. Królową imprezy Selena Gomez!

Modelki Behati Prinsloo, Adriana Lima i Bella Hadid udowodniły na Met Gala 2017, że nigdy nie można wyglądać źle, wybierając subtelny, delikatny makijaż podkreślający urodę. Szczególnie ważne w tym przypadku jest mocne rozświetlenie twarzy. Dlatego blask królował na czerwonym dywanie gali. Pamiętajmy, że taki subtelny młodzieńczy glow to też idealny makijaż odmładzający.

Powracający trend, na który warto zwrócić uwagę, to jak się okazuje dobieranie koloru cieni do powiek pod kolor sukienki. Na taki makijaż postawiły m.in. Emily Ratajkowski, Taylor Hill, Gisele Bundchen oraz Rihanna. To wyzwanie tylko wtedy, jeśli barwa sukienki jest naprawdę mocna (patrz: Rihanna).

Zauważyłyśmy też, ze na Met Gali 2017 królował makijaż ust nude, czyli dominowały bezbarwne lub cieliste szminki albo wyłącznie błyszczyki. Które gwiazdy skusiły się na usta nude? Jennifer Lopez, Gigi Hadid, Kylie Jenner, Kim Kardashian czy Zoe Kravitz. Zdaje się, że do łask wraca też mocna, wręcz przerysowana kreska na powiece typu cat eye - zdecydowały się na nią m.in. Gigi Hadid i Lily-Rose Depp.

Która gwiazda wyglądała najlepiej? I czy sądzicie, że makijaż Seleny Gomez na Met Gali 2017 stanie się hitem sezonu?

NAJCIEKAWSZE MAKIJAŻE GWIAZD NA MET GALI 2017 obejrzycie w naszej GALERII

POLECMY TEŻ:

Selena Gomez i The Weeknd - najsłodsza para na czerwonym dywanie Met Gali

Jennifer Lopez pierwszy raz oficjalnie z nowym ukochanym! Pasują do siebie?

Najpiękniejsze stylizacje gwiazd na Met Gali 2017

Najgorsze stylizacje gwiazd na Met Gali 2017 - Rihanna, Madonna, Katy Perry i inni