Małgorzata Bocheńska - była dziennikarka Telewizji Polskiej nie żyje. Miała 69 lat. O jej śmierci poinformowało Stowarzyszenie Wolnego Słowa. Co organizacja napisała na swoim Facebooku po otrzymaniu informacji o śmierci publicystki?

„W dniu 2 stycznia 2018 zmarła Małgorzata Bocheńska dziennikarka, animatorka kultury i publicystka, członek SWS, w latach 1984-89 współpracowała z Komitetem Helsińskim w 1984 powołała "Salon 101" miejsce spotkań elit politycznych, naukowych i artystycznych zainaugurowała akcje "Dzień Dobrej Wiadomości" i "Księga Trzeciego Tysiąclecia" niezwykły, twórczy człowiek, potrafiła łączyć w zaskakujący sposób wątki i ludzi, wydobywając z nich co najcenniejsze i niezwykłe.

Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia - Stowarzyszenie Wolnego Słowa.”

Małgorzata Bocheńska – kim była?

Małgorzata Bocheńska była wykształconą humanistką. W 1976 roku ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1974–1981 pracowała jako redaktor w Teatrze Telewizji TVP. W latach 1984–1989 współpracowała ze związanym ze środowiskiem opozycji demokratycznej Komitetem Helsińskim. Tak jednak dopiero zaczynała się jej dziennikarska kariera.

Małgorzata Bocheńska – kariera w telewizji

Bocheńska była reporterką tworzącą w niełatwych czasach reportaże o „Solidarności” i Komitetach Obywatelskich działających przy Lechu Wałęsie. W latach 1990–1992  wróciła do TVP, gdzie objęła posadę redaktor naczelnej Redakcji Społeczno-Politycznej. Prowadziła autorskie programy takie jak „Zapis” oraz „Dziennikarze ujawniają: Kraje, narody, wydarzenia”. W TV Polonia miała swój autorski program dla polonii mieszkającej za granicą „Studio Kontakt”. Od 1995 była doradcą programowym w Polsacie. Osierociła czwórkę dzieci. Póki co ie podano oficjalnie przyczyny jej śmierci.

Rodzinie, Krewnym i Przyjaciołom Małgorzaty Bocheńskiej składamy wyrazy najgłębszego współczucia.