- Nie będę brała udziału w tych wyborach - ogłosiła na piątkowym briefingu Małgorzata Kidawa-Błońska. Mimo że media już od kilku dni spekulowały o ewentualnej rezygnacji wicemarszałek Sejmu z ubiegania się o fotel prezydenta to wczorajsza decyzja dotychczasowej kandydatki Koalicji Obywatelskiej na urząd głowy państwa była dla wielu olbrzymim zaskoczeniem. 

Małgorzata Kidawa-Błońska rezygnuje ze startu w wyborach 

Decyzja wicemarszałek Sejmu była szeroko komentowana nie tylko przez część mediów i jej partyjnych kolegów, ale także politycznych konkurentów. Za kulturalną rywalizację w dotychczasowej kampanii wyborczej Małgorzacie Kidawie-Błońskiej podziękowali m. in. prezydent Andrzej Duda, Robert Biedroń oraz Szymon Hołownia.

- Dla Pani Marszałek wyrazy szacunku za start! Walka o urząd prezydencki do łatwych nie należy (Kto uczestniczył ten wie). Dziękuje za kulturalną rywalizację. Powodzenia w dalszej pracy dla Polski! - napisał Andrzej Duda.

- "Im wyższy postawisz sobie cel, tym bardziej będziesz samotny". Pani Marszałek, dziękuję za eleganckie spory i debaty o Polskę w kampanii. I danie siły wielu kobietom, że warto próbować zbić ten szklany sufit. Walczymy! - czytamy na Twitterze Roberta Biedronia. 

- Małgorzacie Kidawie-Błońskiej chciałem podziękować za rywalizację. Odosobnienie na Pani konferencji bije po oczach. Tłumy widoczne podczas Pani startu dziś schowały się w gabinetach. To coś głęboko niepokojącego i niesmacznego. Naprawdę politykę trzeba robić w innym stylu- tak decyzję posłanki skomentował Szymon Hołownia. 

Za wkład włożony w kampanię wyborczą Małgorzacie Kidawie-Błońskiej podziękowali także byli przewodniczący PO - Donald Tusk i Ewa Kopacz. 

- Wielkie uznanie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej za styl i odpowiedzialność - pisze były premier Donald Tusk. 

- To była kampania prowadzona z rozwagą, pomysłem na lepszą Polskę i z troską o wszystkich Polaków. Dziękujemy! Polacy będą pamiętać, że dla Ciebie ważniejsze było ich zdrowie niż polityka - czytamy na profilu obecnej eurodeputowanej.  

Przypomnijmy, że nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich został Rafał Trzaskowski, który od 2018 roku pełni funkcję prezydenta Warszawy. 

ZOBACZ TAKŻE: Małgorzata Trzaskowska - kim jest żona prezydenta Warszawy?