Małgorzata Kożuchowska i Daria Widawska w nowym filmie Patryka Vegi "Plagi Breslau". Ostatnie filmy Patryka Vegi zgromadziły w kinach blisko 10-milionową publiczność. Tym razem zamiast w kinie, film Plagi Breslau będzie można obejrzeć wyłącznie na platformie Showmax. To już szósta produkcja oryginalna Showmax w tym roku i kolejna, po serialach Botoks i Kobiety mafii. To właśnie do tego filmu Vegi, Małgorzata Kożuchowska zmieniła diametralnie fryzurę! Aktorka przefarbowała włosy i wygoliła bok głowy. Małgorzata Kożuchowska zagra w filmie główną rolę, która będzie jej debiutem w produkcji Patryka Vegi. Wcieli się w rolę policjantki tropiącej seryjnego mordercę.

Malgorzata Kożuchowska w filmie Vegi

Kiedy premiera "Plag Breslau? Zdjęcia do filmu Patryka Vegi trwają aktualnie w tytułowym Wrocławiu. Premiera filmu jest zapowiedziana na grudzień 2018. Oprócz Małgorzaty Kożuchowskiej, w filmie wystąpią również inne, wyjątkowe aktorki m.in. Daria Widawska, Ewa Kasprzyk i Katarzyna Bujakiewicz oraz związani z twórczością Patryka Vegi Tomasz Oświeciński, Wojciech Kalinowski, Jacek Beler, Andrzej Grabowski, a także zawodnik i komentator MMA, Karol Bedorf.

"Uwielbiam wyzwania, a „Plagi Breslau” to zdecydowanie najtrudniejszy realizacyjnie film w mojej karierze. Fabuła obfituje w ogromną liczbę scen kręconych z rozmachem. Będziemy realizować m. in. pożar w operze, finałową scenę przy dwudziestu tysiącach ludzi, czy sekwencję ze spłoszonym koniem, który galopuje pomiędzy pięćdziesięcioma samochodami na moście. Wspólnie z Showmax marzymy o tym, by realizować produkcje, które wprowadzają nową jakość na polskim rynku. Wierzę, że „Plagi Breslau” dostarczą widzom rozrywki bez precedensu w polskim kinie." - mówi Vega.

Plagi Breslau - o czym będzie film Patryka Vegi?

Akcja Plag Breslau rozgrywa się we współczesnym Wrocławiu, gdzie dochodzi do serii makabrycznych zabójstw. Codziennie o godzinie 18:00 nieznany, seryjny morderca dokonuje zbrodni. Policjantka Helena Ruś  (Małgorzata Kożuchowska) podejrzewa, że są one dziełem jednego człowieka. Kiedy podczas interwencji poważnie ranny zostaje Bronson (Tomasz Oświeciński), policyjny partner Heleny, bohaterka decyduje się za wszelką cenę ustalić tożsamość mordercy. Wraz z oddelegowaną do tej sprawy profilerką z CBŚP, Iwoną Bogacką (Daria Widawska), prowadzi śledztwo, którego wyjaśnienia należy szukać w XVIII-wiecznej historii miasta. Kobiety starają się wygrać wyścig z czasem i nie dopuścić do kolejnych zbrodni.