Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nadal istnieją i choć wielu z nas zapomina o tym fakcie na co dzień, jednoczesny przyrost liczby zachorowań powinien dawać do myślenia każdemu. O zagrożeniu, a także obowiązku noszenia maseczek w środkach komunikacji miejskiej nie zapomina Małgorzata Kożuchowska, co wzbudziło poruszenie na jej instagramowym profilu...

Małgorzata Kożuchowska odpowiada na hejt

Aktorka opublikowała selfie w maseczce, podpisując je słowami sugerującymi, że Małgorzata Kożuchowska jest w drodze na plan nowej produkcji o Edwardzie Gierku. W podróż na Śląsk udała się pociągiem i zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa jako pasażerka zobligowana jest nosić maseczkę.

Zaczynam kolejną filmową przygodę życia! Kierunek: Śląsk! Stasiu! Bądź dla mnie łaskawa! Życzcie mi szczęścia i trzymajcie kciuki! - napisała Małgorzata. Niestety część fanów odebrała jej wpis negatywnie:

Trochę ta maseczka wymowna... I że Śląsk...  - napisała internautka, która w ten sposób chciała zasugerować aktorce, że ta "piętnuje" region z największą liczbą zakażonych.

Takie są przepisy w pociągu, obsługa zwraca uwagę pasażerom, żeby wszyscy mieli założone maseczki. Nie sądzę, żeby znaczenie miał kierunek, w którym jedzie pociąg. Założyłam maseczkę z szacunku do wszystkich pozostałych pasażerów podróżujących w wagonie. To nie jest żadna manifestacja - wytłumaczyła Kożuchowska, co jednak nie usatysfakcjonowało wszystkich internautów.

Jeszcze przyłbicę załóż i kaftan, ale przede wszystkim stuknij się w głowę - czytamy.

Małgorzata Kożuchowska nie pozostawiła i tego komentarza bez odpowiedzi:

Przede wszystkim grzeczniej, a potem dowiedz się, jakie obowiązują zasady podczas podróżowania pociągiem w pandemii i przeproś - czytamy.

Co ciekawe, do dyskusji na temat zasadności noszenia maseczki wtrącił się... Kamil Lemieszewski, zwyciężca programu "Big Brother". Celebryta zostawił taki oto komentarz:

Bez przesady ! nie promujmy tego absurdu grzybicy płuc i angin ... smutne to! - napisał. I na ten komentarz Małgorzata Kożuchowska zareagowała:

Takie przepisy obowiązują w pociągu więc Twoja uwaga nie na miejscu- skwitowała.