Małgorzata Leitner jest założycielką i właścicielką agencji modelek i gwiazd Avant Management. Współpracuje m.in. z Kasią Struss, Sandrą Kubicką, Karoliną Pisarek i Magdaleną Mielcarz. Przez osiem lat Leitner zajmowała się karierą Joanny Krupy. To właśnie z jej agencją mieszkająca w Los Angeles gwiazda związała się, gdy przyleciała do Polski. Menedżerce udało się zbudować bardzo mocną pozycję Krupy na polskim rynku. Joanna nie tylko została gospodynią show "Top Model", ale też stała się twarzą stacji TVN oraz jedną z najbardziej lubianych postaci w rodzimym show-biznesie. Wydawało się, że duet Leitner i Krupy jest nie do pokonania i że osiągną wszystko, co jest możliwe w branży. Jednak ich współpraca dość niespodziewanie dobiegła końca. Rozstaniu towarzyszyły wielkie emocje. Joanna Krupa kilkakrotnie mówił w mediach, że czuła się przez Leitner oszukana i że straciła kontrolę nad swoją karierą. Leitner natomiast milczała.Do teraz. Agentka gwiazd udzieliła pierwszego wywiadu branżowemu magazynowi "MBA Manager", w którym wyjaśniła mechanizmy rządzące polskim show-biznesem oraz po raz pierwszy skomentowała konflikt z byłą podopieczną. Okazuje się, że sąd oddalił wszystkie zarzuty Krupy. Cytaty z wywiadu z Małgorzatą Leitner przeczytasz PONIŻEJ.

Małgorzata Leitner o konflikcie z Joanną Krupą

Małgorzata Leitner w wywiadzie udzielonym magazynowi "MBA Manager" opowiedziała, jak wyglądały okoliczności nawiązania współpracy z Joanną Krupą, wówczas modelką bardziej znaną w USA niż w Polsce:

Ówczesna agentka Joanny Krupy z USA zaproponowała mi, abym zbudowała jej karierę w Polsce. W Stanach Joanna była modelką bikini, która gościła w wielu magazynach dla mężczyzn. Z oczywistych względów nie był to więc dobry punkt wyjścia i żadna inna agencja modelek nie podjęła się tego zadania. Pomysł wypromowania zupełnie nieznanej w Polsce osoby wydał mi jednak się ciekawy i zgodziłam się na tę współpracę, podjęłam wyzwanie.

SPRAWDŹ TEŻ: Kim jest Małgorzata Leitner?

Pod okiem Leitner, Krupa stała się jednym z najbardziej wpływowych i rozpoznawanych nazwisk w polskich mediach. Współpracowały razem prawie przez dekadę. Jednak w ostatnim roku ich wspólnej działalności, coś zaczęło się psuć:

Pracowałyśmy razem osiem lat. To był intensywny czas. Pełen pracy i stresów, dobrych, wesołych, ale też smutnych chwil. Byłyśmy razem w nich wszystkich. Przyjaźń powstała naturalnie obok ciężkiej pracy, którą obie wykonywałyśmy. Ósmy rok naszej współpracy był rekordowy pod względem finansowym, udało się nam podpisać duże kontrakty na rzecz Joanny, jednocześnie był to, niestety, trudny rok w jej życiu prywatnym, o czym teraz już mogę mówić, bo pojawiło się wiele artykułów na temat rozwodu i jej rzekomych trudności finansowych.

Leitner i Krupa rozstały się w kiepskiej atmosferze. Później prowadząca "Top Model" zarzucała byłej menedżerce oszustwa finansowe. Jak komentuje to Leitner? W wywiadzie dla "MBA Manager" wytłumaczyła, co według niej się wydarzyło oraz zaznaczyła, że sąd oczyścił ją i jej agencję ze wszystkich zarzutów:

Zdaniem wielu, [Joanna - przyp. red. - uległa złym doradcom, próbując nie płacić prowizji agencyjnej od ostatnich kontraktów, oskarżając w mediach agencję o rzekome niewywiązywanie się z umowy. W Hollywood znane są podobne przypadki powodowania konfliktów przez rozkapryszone gwiazdy, ale to pierwszy taki przypadek w mojej 13-letniej karierze. Jak się szybko okazało, Joanna nie pokazała wszystkich dokumentów, a możliwe, że zgłosiła do prokuratury wymyślone fakty. Na szczęście sąd szybko, już prawomocną decyzją, odrzucił wszelkie zarzuty.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Po raz pierwszy zdecydowałam się tak szczerze opowiedzieć o swojej pracy, początkach, otwieraniu się na rynek Hollywood, wyzwaniach z jakimi musi się mierzyć menedżer i szef firmy od 13 lat operującej na rynku mediów. Tak, jest również o sprawach, które Was elektryzowały przez ostatni rok. Rok 2018 zamykam podsumowaniem i brutalnie szczerym wywiadem, który wielu z Was otworzy oczy. ▪️▪️▪️▪️ Poświęciłam całe swoje dorosłe życie promowaniu żeńskich talentów i nie żałuję ani chwili. Wierzę w kobiety, wierzę w naszą siłę oraz przyciąganie pozytywnych energii. Sama „ładuję się” dzięki wspieraniu młodych, a @szkolamodelek Avant School nadała mojej pracy nowy sens. Dziękuję redakcji Manager za możliwość wypowiedzi oraz za piękny, 5-stronicowy layout. Foto z okładki @aleksander_salski #show#business#Avant#LA

Post udostępniony przez Gosia Leitner (@gosialeitner) Lis 26, 2018 o 9:36 PST