Kim jest Małgorzata Leitner? Do niedawna jej nazwisko kojarzyło się przede wszystkim z Joanną Krupą. Ich drogi niestety niedawno się rozeszły, ale Leitner zajmowała się nie tylko karierą Krupy. Pod jej skrzydłami rozwinęły się choćby supermodelki Anna Jagodzińska czy Kasia Struss. Od zakończenia programu „Top Model” Leitner pomaga rozwinąć się także początkującej w modelingu Karolinie Pisarek, która świetnie radzi sobie na rynku mody. Przypomnijmy, że Pisarek była finalistką ostatniej edycji "Top Model". W programie kilka razy pojawiła się także Małgorzata Leitner. Poznajcie ją bliżej!

Małgorzata Leitner z zawodu jest agentką gwiazd i modelek. Jest założycielką i właścicielką warszawskiej agencji modelek Avant Models. Jak się okazuje, wszystko zaczęło się od …spotkania z Kasią Struss. Gdy się poznały, sama Leitner nie wiedziała jeszcze, że w przyszłości stanie się założycielką jednej z największych polskich agencji modelek, ale Kasia Struss już wtedy była przekonana, że zostanie supermodelką. Leitner znała sporo osób w branży, w końcu sama zaczynała jako modelka. Poruszała się też sprawnie w środowisku zagranicznym. Pod jej skrzydłami Struss wyrosła na jedną z najlepszych polskich top modelek.

Ponad 10 lat temu Małgorzata Leitner założyła agencję modelek Avant Models. Jak narodził się pomysł na agencję modelek? Gosi Leitner podsunęła go koleżanka, która założyła agencję w Rosji. Jak się okazuje, był to strzał w dziesiątkę! Dziś do jej agencji zgłaszają się tysiące młodych dziewczyn.Pod jej skrzydłami jest także modelka, aktorka i piosenkarka Magdalena Mielcarz, a także modelki Zosia Nowak oraz Natalia Uliasz. Przez pewien czas Leitner była także menadżerką Dody. Niedawno, po ośmiu latach nieprzerwanej współpracy, Leitner rozstała się z Joanną Krupą.

Na początku roku do sklepów trafiła książka Małgorzaty Leitner „Dobre uczennice zostają top modelkami”. W swojej książce agentka opisuje, jak zostać profesjonalną modelką. Według niej to wcale nie wzrost, figura czy uroda są najważniejsze, ale charakter. To osobowość sprawia, że ta jedna jedyna zdoła wybić się spośród wielu. Sama Leitner odpuściła sobie karierę modelki na rzecz kariery menedżerskiej. I był to dobry wybór!