Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski są razem od ponad trzydziestu lat. To jedna z największych aktorskich rodzin w naszym rodzimym show-biznesie. Ją przede wszystkim kojarzymy z Grażyną Lubicz z „Klanu” On od 2006 roku wciela się w Kusego w „Ranczu”. Para poznała się będąc jeszcze na studiach.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski wzięli ślub w 1988 roku. Już rok później na świecie pojawił się pierwszy syn pary – Antoni Królikowski. Szybko poszedł w ślady rodziców, bo mając zaledwie cztery lata zadebiutował w filmie „Dwadzieścia lat później”. Dziś Antoni Królikowski na stałe zagościł w polskim show-biznesie.

ZOBACZ: ANTONI KRÓLIKOWSKI nadzieją polskiego kina? Aktor obchodzi 28. urodziny

Choć częściej mówi się o jego romansach i niezliczonej liczbie dziewczyn, to nie należy zapominać o jego dorobku. Gra w największych krajowych produkcjach -  „Bodo”, „Czas honoru” czy „Miasto 44”. Antoni będzie współprowadził także najnowszą edycję programu „Kocham Cię, Polsko”.

W 1992 roku na świat przyszło drugie dziecko Małgorzaty i Pawła Królikowskich. Syn Jan ma dziś 25 lat i ma na koncie debiut kompozytorski. To właśnie Jan Królikowski odpowiada za skomponowanie muzyki do filmu „Noc życia”. Królikowscy mają jeszcze jednego syna Ksawerego.

Oprócz trzech synów, Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski wychowują także dwie córki – Julię oraz Marcelinę.  Julia, tak jak Antoni, poszła w ślady rodziców. Mieliśmy okazję zobaczyć ją choćby w „Klanie”.

„M. Ostrowska-Królikowska: Oni dorastają w tej chwili. Wychowanie dzieci to ni jest zapisywanie jednej kartki w pamietniku. Tego człowiek też się nie nauczy, czytając jedną kartę wyrwaną choćby z najmądrzejszej książki.

P. Królikowski: Wychowanie dzieci to coś rodzaju tresury własnego serca(śmiech).  Patrząc przez pryzmat miłości ,trzeba czasem stawiać malutkiego człowieka wobec sytuacji, które w jego mniemaniu są nie do pokonania. Na przykład tak pozornie proste czynności jak porządkowanie skarpet czy mycie zębów mogą stać się nie do zniesienia, jeśli na polecenie rodziców trzeba je wykonać tu i teraz.” - powiedzieli kilka lat temu w wywiadzie dla Gali.

Wczoraj Antoni Królikowski skończył 28 lat. Aktualnie Jan ma 25, a Ksawery 10 lat. Oprócz braci są jeszcze osiemnastoletnia Julia oraz piętnastoletnia Marcelina. To spora gromadka!

Zobaczcie w naszej galerii rodzinę Królikowskich!