Małgorzata Rozenek zdradziła, jak wygląda jej dieta. Gwiazda na ramówce TVN zwróciła na siebie uwagę nie tylko stylizacją, ale przede wszystkim sylwetką. Na pierwszy rzut oka widać, że jest szczuplejsza i zrzuciła kilka kilogramów. Fanki od razu zasypały Rozenek pytaniami, jak udało jej się tego dokonać. "Perfekcyjna" opisała swoją dietę w poście na blogu, w którym wyznała m.in. że po obejrzeniu wielu filmów dokumentalnych, zdecydowała się na przejście na wegetarianizm, do czego namówiła również Radosława Majdana oraz swoich synów. Oprócz tego, każdy dzień zaczyna od ciepłej wody z cytryną, a ostatni posiłek je o 19:00.

Małgorzata Rozenek: dieta

Jak wygląda dieta Małgorzaty Rozenek? Gwiazda jakiś czas temu przeszła na wegetarianizm, ale również przestała jeść cukier i postanowiła ograniczyć nabiał:

"Gdy odstawiłam mięso, zaczęłam uważniej przyglądać się swojej diecie, można powiedzieć, że po odstawieniu mięsa kolejnym naturalnym dla mnie krokiem było wykluczenie przetworzonego cukru z diety oraz stopniowe ograniczenie nabiału. [...] Coraz częściej zastępuje go alternatywami roślinnymi np. mleko krowie zamieniam na mleko owsiane. Jeżeli kupuje twarogi to w sklepach z ekologiczną żywnością, wtedy mam większą pewność co do ich jakości. Po ryby sięgam sporadycznie."

Rozenek wyznała również, że nie spożywa owoców po 18, a ostatni posiłek je godzinę później:

"Każdy dzień rozpoczynam od szklanki wody z cytryną. Następnie do śniadania zawsze pije kawę z mlekiem roślinnym. Gdy nie mam czasu zjeść śniadania w domu, to korzystam z gotowych owsianek. Wystarczy zalać je wrzątkiem. Wybieram te z prostym składem i bez dodatkowej zawartości cukru. Jest to szybka i łatwa alternatywa do ciepłego śniadania. W czasie dnia wypijam ok. 2 litrów wody. Podczas chłodniejszych miesięcy wspomagam się korzenną herbatą oraz ciepłą wodą z imbirem i cytryną. Po godzinie 18:00 nie spożywam owoców, a ostatni posiłek jem ok.19:00.

Picie ciepłej wody z cytryną na czczo poleca wiele modelek, które utrzymują szczupłą sylwetkę. Specjaliści ds. żywienia zgodnie potwierdzają, że spożywanie jej codziennie pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, gdyż powoduje uczucie sytości i pełności. Oprócz tego sok z cytryny może przyspieszać wydzielanie żółci, dzięki czemu tłuszcz z pokarmu jest wydajniej emulgowany i szybciej trawiony. A dlaczego nie zaleca się sięgania po owoce wieczorami? Ponieważ w godzinach nocnych nasz metabolizm zwalnia, a organizm przygotowuje się do regeneracji i odpoczynku. Owocowa przekąska może zakłócić ten proces.

Jak widać, Małgorzata Rozenek wie co robi, a efekty są widoczne gołym okiem!