Małgorzata Rozenek-Majdan na okładce "Newsweeka" spogląda poważnie na czytelników. Zdjęcie jest czarno-białe. Nagłówek głosi: "Mamy prawo do IN VITRO", ale to podtytuł jest mocniejszy. "Małgorzata Rozenek-Majdan oskarża rząd PiS o to, że odwraca się plecami do 3 milionów Polaków, którzy nie mogą mieć dzieci". Gwiazda wiele lat temu wyznała, że obie jej ciąże były możliwe tylko i wyłącznie dzięki IN VITRO. W ten sposób została szczęśliwą mamą Tadeusza i Stanisława. Dziś Rozenek ponownie stara się o dziecko ze swoim trzecim mężem, Radosławem Majdanem. W Internecie jest wiele zdjęć, na których widać, jak para odwiedza znaną klinikę leczenia niepłodności. Małgorzata apeluje o przywrócenie refundowania IN VITRO przez polski rząd. Bo choć ją, gwiazdę telewizji i social mediów, stać na zabiegi, większość Polaków nie może sobie na nie pozwolić. Tym samym tracą szansę na założenie rodziny.

Małgorzata Rozenek-Majdan walczy z PiS o IN VITRO

Rozenek pierwszy raz została matką  w 2006 roku. Razem z ówczesnym mężem, aktorek Jackiem Rozenkiem, powitali na świecie syna Stanisława. 4 lata później na świat przyszedł Tadeusz Rozenek. Małgorzata nigdy nie ukrywała, że urodziła synów dzięki metodzie IN VITRO. Opowiadała o tym otwarcie w wywiadach telewizyjnych i prasowych. Gdy w 2016 roku poślubiła piłkarza Radosława Majdana, ponownie zaczęła starać się o dziecko. Oczywiście ponownie poddawała się IN VITRO - na razie bez skutecznie, ale para nie traci nadziei. W 2019 roku ukazała się książka Rozenek-Majdan pt. "In vitro. Rozmowy intymne". Znalazły się w niej wywiady z ludźmi, którzy - tak jak Rozenek - mają za sobą doświadczenia z IN VITRO.

ZOBACZ TEŻ: Małgorzata Rozenek odsłoniła piersi. Fani podzieleni [ZDJĘCIA]

Pikanterii wywiadowi z Rozenek-Majdan dodaje fakt, że ojciec celebrytki, Stanisław Kostrzewski, znany ekonomista, niegdyś był powiązany z partią Prawo i Sprawiedliwość. Kostrzewski był skarbnikiem PiS i głównym doradcą gospodarczym Jarosława Kaczyńskiego. Odszedł z partii we wrześniu 2014 roku.

"Newsweek" z Małgorzatą Rozenek-Majdan na okładce pojawi się w sprzedaży w poniedziałek, 19 sierpnia.