Małgorzata Rozenek otwarcie opowiada w mediach o tym, że jej synowie ze związku z Jackiem Rozenkiem - Stanisław (ur. 2006) i Tadeusz (ur. 2010), przyszli na świat dzięki in vitro. Gwiazda wielokrotnie wypowiadała się o metodzie sztucznego zapłodnienia, obalając mity na jej temat i wydała nawet na ten temat książkę "In vitro. Rozmowy intymne". Jakiś czas temu, Rozenek wyznała, że kilkukrotnie poddawała się procedurze in vitro i zna zarówno "radość sukcesu, jak i smutek porażki" - w przeszłości dwa razy poroniła. 

"Do 12 tygodnia, po zapłodnieniu in vitro, staramy się nie cieszyć tym faktem, bo wiemy, że wszystko się może jeszcze wydarzyć. Ja muszę przyznać, że u mnie się to wydarzyło i to dwa razy. To jest straszne, bo z jednej strony masz ogromną radość i bardzo się cieszysz, chcesz się z tym podzielić ze wszystkimi, z rodzicami, ale wiesz, że to nie ma sensu. Nawet twój mąż się z tego nie cieszy, bo nie może, nie wie jak to się skończy" - wyznała Małgorzata Rozenek w rozmowie z TVN.

Małgorzata Rozenek nakręci dokument na in vitro

Małgorzata Rozenek zdaje sobie sprawę z tego, że z takim samym problemem jak ona, zmagają się tysiące kobiet. Postanowiła zwiększyć świadomość Polaków na temat niepłodności i nakręcić dokument na ten temat dla TVN Style. Rozenek przedstawi w nim historie par, które starają się o dziecko, ale nie podjęła jeszcze decyzji, czy opisze również swój przypadek:

"Chcę odczarować mity na temat in vitro i przekonać do tej metody tych, którzy w nią nie wierzą. Opowiedzieć o emocjach, które temu towarzyszą. Bohaterami dokumentu będą pary na różnym etapie procedury: te, która dopiero usłyszały diagnozę i zaczynają starania o dziecko, te w trakcie leczenia i te, którym udało się zostać rodzicami. Będą też i tacy, którzy, jak mój mąż i ja, znają smak porażki. Wciąż jednak zastanawiam się, czy wpleść tam swoją historię" - powiedziała gwiazda w rozmowie z Party.

Oprócz tego, żona Radosława Majdana zdecydowała się założyć fundację wspierającą pary, które decydują się na in vitro. Fundacja będzie pomagać przejść przez wszystkie etapy procedury, a także walczyć o refundację kosztownych badań i leków. Przedsięwzięcie ma wystartować jeszcze w tym roku, a jego pierwszym celem ma być zapewnienie bezpłatnych badań AMH (rezerwy jajnikowej), które pokazują szanse na macierzyństwo.