Małgorzata Rozenek-Majdan nigdy nie ukrywała, że jej dwóch synów ze związku z Jackiem Rozenkiem przyszło na świat dzięki in vitro. Celebrytka wielokrotnie wypowiadała się w mediach o sztucznym zapłodnieniu, głównie obalając mity na temat tej metody przeciwdziałania niepłodności. Aktualna sytuacja społeczno-polityczna w naszym kraju skłoniła ją do tego, by wyczerpująco omówić ten budzący wiele emocji temat w swojej nowej książce. "In vitro. Rozmowy intymne" to zbiór trzynastu rozmów Małgorzaty Rozenek z m.in. lekarzami oraz innymi kobietami, które w ten sposób zaszły w ciążę.

Książka Małgorzaty Rozenek o in vitro

- Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych synów. Nie byłoby ich ze mną, gdyby nie pomoc lekarzy. Gdyby nie In vitro. Dyskusja wokół tego tematu wciąż rodzi niezdrowe emocje, powiela krzywdzące stereotypy, służy jako narzędzie walki politycznej. Dzięki ginekologom, seksuologom, embriologom oraz księdzu dominikanowi przedstawię Wam całą prawdę o tej procedurze - zapowiedziała swoją książę o zapłodnieniu in vitro na Instagramie.

Małgorzata Rozenek przy okazji zdobyła się też na szczere wyznanie o swoich nieudanych próbach urodzenia kolejnego dziecka z in vitro.

- Kilkakrotnie przeszłam procedury In vitro, i tak jak tysiące kobiet, mających problem z zajściem w ciąże, znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że razem z innymi rodzicami mam obowiązek zabrać głos - dodała.

Książka Małgorzaty Rozenek-Majdan ukaże się 14 maja 2019 roku i dostępna jest już w przedsprzedaży na stronie www.empik.com w cenie 28,99 zł.

Zobacz zdjęcia Małgorzaty Rozenek z dziećmi w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Małgorzata Rozenek wspiera byłą żonę Jacka Rozenka