Małgorzata Rozenek-Majdan odpowiedziała na komentarz Manueli Gretkowskiej na temat ich głośnej sesji zdjęciowej w Dubaju. Prowadząca "Projekt Lady 2" zazwyczaj nie komentuje złośliwych komentarzy na swój temat, ale tym razem postanowiła odnieść się do słów kontrowersyjnej pisarki w aż dwóch obszernych wpisach na swoim profilu na Instagramie. Co tak bardzo oburzyło Małgorzatę Rozenek? Okazuje się, że żonę Radosława Majdana, z którym razem wystąpiła w głośnej sesji zdjęciowej, wcale nie zabolały słowa Gretkowskiej o "szatniarzu i sprzątaczce", lecz sposób w jaki pisarka wypowiedziała się na temat innych ludzi. Pełne przepychu zdjęcia celebrytów w bogatych wnętrzach były bowiem dla autorki głośnej książki "Polka" jedynie pretekstem do skomentowania marzeń i aspiracji przeciętnych Polaków. Zdaniem Małgorzaty Rozenek-Majdan wpis Gretkowskiej był pełen pogardy dla tzw. szarych Kowalskich. 

ZOBACZ: ANNA PRZYBYLSKA poroniła dwukrotnie. Z jakich powodów? "Chciała mieć czwórkę dzieci"

[...] To, co skłania do głębszej refleksji to pogarda z jaką Gretkowska wypowiedziała się o innych ludziach. Kiedy jesteśmy krytykowani, nie robi to na nas większego wrażenia, bo jest to zaledwie promil wśród serdeczności z jaką spotykamy się na co dzień, ale kiedy upokarza się innych przy okazji wypowiedzi na nasz temat po prostu musimy zareagować. "Zaalkohizowany półanalfabeta ze szczerbatym uśmiechem, bełkoczący usłużnie", "mieszkańcy strzeżonych osiedli skuci pańszczyzną kredytów, marzący o łuku tryumfalnym zamiast bramy wjazdowej", sprzątaczka" "szatniarz", "cieć w liberii" - czy takie wypowiedzi u kobiety, nazywającą się feministką, która tak często mówi o tolerancji, równości, dla której katolickie wartości są bliskie, którą fascynuje skandynawski styl życia, są tylko przejawem hipokryzji czy są już mową nienawiści? Martwi mnie też, na jaka kobietę wyrośnie córka pani Gretkowskiej, słysząc zapewne codziennie krzywdzące, wulgarne i niesprawiedliwe oceny innych ludzi w domu. [...] - napisała Magorzata Rozenek-Majdan na Instagramie.

Ostre i ironiczne słowa Gretkowskiej na temat przeciętnych Polaków na tyle oburzyły znaną prezenterkę, że swój komentarz na ten temat postanowiła kontynuować w kolejnym poście na Instagramie.

[...] Nie wszystko złoto co się świeci, a nie każda siwizna jest oznaką mądrości. Taka pogarda dla ludzi zawsze jest oznaką pogardy dla samej siebie, a może tylko to pozostało już pani Gretkowskiej? Przeraża mnie też to z jaką łatwością przychodzi jej poniżanie ludzi. P.S Nasz przyjaciel Szwed, który pokazał nam jej tekst, śmiał się że większego zaprzeczenia wartości ważnych dla Skandynawów jeszcze nie czytał - tak dokończyła swoją wypowiedź Małgorzata Rozenek-Majdan.

Z wpisem Manueli Gretkowskiej, który wywołał tak stanowczą reakcję Małgorzaty Rozenek-Majdan możecie zapoznać się poniżej.

Zgadzacie się z reakcją Małgorzaty Rozenek-Majdan na słowa Manueli Gretkowskiej?