Dla Małgorzaty Rozenek-Majdan to szczególny czas. Gwiazda TVN-u jest w upragnionej ciąży, jednak ten wyjątkowy czas przypadł jej w udziale podczas pandemii koronawirusa. Podobnie jak wszystkie ciężarne w tym czasie, również Małgorzata z niepokojem patrzy w przyszłość. Prezenterka zauważa, że kolejne decyzje polityków nie ułatwiają życia kobietom.

Małgorzata Rozenek o projekcie ustawy antyaborcyjnej

Małgosia na swoim profilu na Instagramie zamieściła zdjęcie w znamiennej maseczce z symbolem pioruna. Prezentując środkowy palec, napisała:

W tym trudnym czasie kwarantanny, w czasie gdy wszyscy z pokorą staramy się wypełnić, niełatwe rządowe zarządzenia. W czasie kiedy próbujemy żyć pogodnie w pandemicznym czasach, a codziennie jesteśmy świadkami łamania przez władzę, nałożonych przez władze obostrzeń. Zostajemy jeszcze zmuszeni do stawania po stronie praw kobiet, tak jakbyśmy mieli za mało kłopotów, zmartwień i trosk, ale trzeba to zrobić. Trzeba głośno powiedzieć "nie"! - czytamy.

Jutro Sejm ma się zająć projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji (również w przypadku ciąży będącej wynikiem gwałtu, ciężkich uniemożliwiających życie wad wrodzonych płodu czy ciąży zagrażającej życiu matki) projekt ustawy autorstwa Kai Godek i ORDO IURIS ma być czytany i głosowany w czasach w których rządzący powinni zajmować się upadającymi firmami, kurczącymi się miejscami pracy i dostępem do leczenia. Jako mama trójki dzieci poczętych dzięki metodzie In Vitro, nie jest mi z aborcją po drodze. Moje życiowe doświadczenia zawiodły mnie dokładnie na drugą stronę tych dylematów, ale moje doświadczenie, życie, przekonanie, nie może być wykładnią dla wszystkich. Każdy z nas ma inną ale tak samo ważną drogę. Każdy z nas ma prawo do podejmowania swoich decyzji w zaciszu swojego sumienia. Każdy z nas ma prawo do decydowania o sobie i każdy z nas ponosi konsekwencje swoich wyborów. Nie pozwólcie sobie tego odebrać! Być może rządzącym chodzi o to, że wraz z zakazem zgromadzeń, zabrano nam prawo do wyjścia na ulicę i protestowania. Być może chodzi o to, żeby dać pod stołem demokracji prezent Kościołowi? Powiedz NIE‼️‼️‼️ nie zgadzaj się na decydowanie o Tobie fundamentalistom, zrób to dla wszystkich kobiet w Polsce! Życie potrafi nieźle zaskoczyć - napisała w emocjonalnym wpisie Małgorzata.

Pod postem gwiazdy pojawiły się komentarze: zarówno te popierające jej głos w sprawie jak i krytykujące poglądy Małgosi:

Taak, bo to wina dziecka ze jest z gwałtu. Zabijemy je! Odbierzmy mu prawo do życia! - napisała jedna z internautek.

Pani Małgosiu, ciesze się, że Pani o tym pisze. Ja niestety musiałam dokonać tego ciężkiego wyboru, nie żałuję że podjęłam taka decyzję, dzięki niej żyję i dałam życie zdrowemu synkowi- pisze z kolei ktoś inny.

Wśród znanych osób, które polubiły wpis Małgosi są m.in. Julia Wieniawa, Joanna Przetakiewicz, Agata Młynarska czy Marcelina Zawadzka.