Małgorzata Rozenek dołączyła do osób protestujących przeciwko wczorajszej decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej prawa antyaborcyjnego. Przypomnijmy, że decyzją Trybunału, przerwanie ciąży z powodu nieodwracalnych wad płodu jest niezgodne z Konstytucją. Prezenterka opublikowała mocny wpis na Instagramie, który opatrzyła grafiką z podpisem: "Jarosławie Kaczyński! Jedyną c***, którą możesz zarządzać, jest Andrzej Duda".

Małgorzata Rozenek ostro na Instagramie: "Jesteście odpowiedzialni za piekło kobiet"

- Mam chorego męża w szpitalu, chorą mamę, której nie mogę odwiedzić, przestraszone starsze dzieci w domu i 4 miesięczne niemowlę, które potrzebuje spokojnej mamy. Wszyscy razem od niedzieli jesteśmy na kwarantannie. Szczerze mówiąc nie wiem, do kiedy, bo Sanepid do tej pory nie odezwał się do nas i po prostu nie mam siły oraz cierpliwości na konwenanse. To, co wydarzyło się wczoraj, jest naturalną konsekwencją tego, co działo się już wcześniej. Cofnięcie refundacji In vitro był jednym z przygotowawczych kroków - zaczęła Rozenek.

- Kiedy PIS przeprowadzał zamach na Trybunał Konstytucyjny, wielu z Was myślało: „to mnie nie dotyczy”. Wczoraj zobaczyliśmy, że dotyczy. Kraj, w którym 98% aborcji wykonuje się ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, zabronił nawet tego, skazując kobiety na niewyobrażalne cierpienie. Ponad 70% Polaków jest za aborcją w tym przypadku. Słusznie rozumując, że skazywanie kobiety na donoszenie i rodzenie nieodwracalnie chorych dzieci, które po porodzie czeka tylko pełna męczarni egzystencja i bardzo bolesna śmierć, jest nieludzkie. Tak jak wczorajsza decyzja TK. PIS JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI ZA #piekłokobiet. Kiedyś Was rozliczymy.

Małgorzata Rozenek zdając sobie sprawę, że jej wpis może spotkać się z krytyką osób o odmiennych poglądach, na koniec zwróciła się również do nich:

- I tak katotalibowie, fanatyczni wyborcy PIS, mentalni hejterzy, mizogini i inni... Możecie tu wyrzygiwać swój hejt, Wasze frustracje i Waszą głupotę. Mam to w d... Od lat codziennie mierzę się z hejtem i radzę sobie z nim całkiem dobrze. Zobaczymy, jak Wy będziecie sobie radzić już niedługo z utratą władzy. I pamiętajcie: wahadło mocno wychylone w prawo za jakiś czas proporcjonalnie mocno wybije w lewo!