Dla Małgorzaty Rozenek walka o kolejną ciążę stała się codziennością. Gwiazda TVN nigdy nie ukrywała, że zmaga się z niepłodnością, a kolejne jej wyznania stały się przyczynkiem do szalenie istotnej dyskusji na temat in vitro w Polsce. Autorka książki na ten temat nie ustaje w szerzeniu świadomości dotyczącej leczenia niepłodności - szykuje się do otwarcia fundacji, a przede wszystkim do powitania na świecie kolejnego członka rodziny.

Małgorzata Rozenek o in vitro w Polsce

Małgosia spotkała się z Agatą Młynarską w studio Discovery, w którym obie panie omawiały temat in vitro w kontekście zbliżającej się emisji filmu dokumentalnego na ten temat. Rozenek po raz kolejny podkreśliła wagę uświadamiania Polek i Polaków i opowiedziała o przeszkodach stawianych przez ustawodawców na drodze do szczęścia przyszłych rodziców:

Panuje opinia, że to metoda dla celebrytów. To metoda dla wszystkich. W Polsce jest tragicznie. Naprawdę źle. Mieliśmy wspaniały program, który kosztował Skarb Państwa 240 milionów, urodziło się dzięki niemu 23 tysiące dzieci.(...)  Ogranicza nam się dostęp do zupełnie legalnych metod leczenia tylko z powodu światopoglądowego - mówiła.

Małgorzata Rozenek zakłada fundację

Z niepłodnością jest jak z kryzysem klimatycznym - są grupy ludzi, które zaprzeczają jego istnieniu - kontynuowała Rozenek. Dlatego Małgosia zdecydowała się pójść o krok dalej i otworzyć fundację dla rodziców starających się o dzieci:

Uzyskałam wpis do KRS-u na początku stycznia. Ci ludzie są pozostawieni sami sobie. Mam ogromne doświadczenie, przygotowujemy teraz pierwszy program dotyczący badania AMH. Lada moment rusza strona mojej fundacji - mówiła, dodając:

Apeluję o to, by kobiety nie zwlekały z macierzyństwem. Kobieta, która usłyszy złą diagnozę dotyczącą AMH nie jest w stanie zrobić z tym nic.

Małgorzata Rozenek o utraconej ciąży

Podczas rozmowy z Agatą Młynarską Małgorzata zdecydowała się na poruszające wyznanie:

Moja droga do trzeciej ciąży była tak trudna i emocjonalnie wyczerpująca…. Najtrudniejszy był moment, jak poroniłam ciążę w prawie 11. tygodniu. Była to ciąża bliźniacza - można było usłyszeć w trakcie transmisji na żywo.

Fundacja Małgorzaty Rozenek ma ruszyć dosłownie lada dzień. Trzymamy kciuki za inicjatywę Małgosi i wszystkie pary, które marzą o byciu rodzicami.