Mamed Chalidow może mieć spore problemy. Pochodzący z Czeczenii były zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) został we wtorek zatrzymany na Warmii i Mazurach przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych na zlecenie Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratury Krajowej. Po doprowadzeniu do prokuratora niespełna 39-letni sportowiec usłyszy zarzuty. Okazało się, że chodzi o sprawę legalizacji kradzionych samochodów.

We wtorek na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali Mameda Ch. w sprawie paserstwa luksusowych samochodów- potwierdziła Prokuratura Krajowa w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Mamed Chalidow zatrzymany

Prokurator wkrótce podejmie decyzję w przedmiocie środków zapobiegawczych wobec Mameda. W toku śledztwa prokuratury ustalono, że auta nabywano w Czechach. Wśród skradzionych pojazdów znalazły się m.in. takie luksusowe samochody, jak Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6 i BMW serii 7.

Kim jest Mamed Chalidow?

Mamed Chalidow urodził się 17 lipca 1980 roku w stolicy Czeczecnii, Groznym. Do Polski trafił jako nastolatek wraz z grupą swoich rodaków. Pod koniec 2010 roku otrzymał polskie obywatelstwo. W swojej karierze sportowej stoczył 42 walki, z czego wygrał 35.

SPRAWDŹ TEŻ: Mamed Chalidow - kim jest? Żona, dzieci, film, waga, Instagram